دانستنی موبایل

چگونه گوشی ایفون را از هک خارج کنیم ؟

نحوه جلوگیری از هک شدن گوش‌های آیفون

آیا تا به حال شنیده‌اید که گوشی های آیفون در معرض هک شدن قرار بگیرند؟ اگر شما نیز یکی از کابران گوشی‌های هوشمند برند اپل می‌باشید، آیا نحوه جلوگیری از هک شدن آیفون خود را می‌دانید؟ شاید شما هم خبرهای منتشرشده در رسانه ها را مبنی بر هک شدن آیفون افراد مشهور و سلبریتی‌ها را شنیده باشید. از آنجایی که امنیت گوشی‌های آیفون بالا می‌باشد، لازم است تا بدانید که چگونه در معرض هک شدن قرار می‌گیرند؟ در این مطلب به کاربران آیکلود یاد خواهیم داد تا روش‌های جلوگیری از هک شدن آیفون و انتشار اطلاعات شخصی خود را آموزش ببینند. با ما همراه باشید و این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

هک شدن آیفون و اطلاعات شخصی

مسئله هک آیفون و اطلاعات شخصی کاربران می‌تواند باعث دردسر شده و مشکلات زیادی را با خود همراه کند. به عنوان مثال در سال 2014  گوشی آیفون بسیاری از سلبریتی‌ها توسط هکرها هدف قرار گرفتند که باعث پخش شدن اطلاعات و عکس‌های شخصی آنان در فضای مجازی شد. برخی از این موارد و اطلاعات شخصی در این جا خلاصه شده اند:

  • کامپیوتر خانم کیت آپتون Kate Upton مورد حمله هکرها قرار گرفت و عکس های شخصی و نیمه عریان او پخش شد.
  • حساب آیکلود مایلی سایروس Miley Cyrus در سال 2014 توسط یکی از هوادارانش مورد حمله هک قرار گرفت.
  • ایمیل اسکارلت جوهانسون Scarlett Johansson مورد حمله هکرها قرار گرفت و تصاویر شخصی و برهنه او در فضای مجازی پخش شد.
  • تصاویر شخصی خانم ریحانا Rihanna در سال 2014 مورد حمله هکرها قرار گرفت و در فضای مجازی پخش شد.
  • گوشی پاریس هیلتون Paris Hilton در سال 2005 مورد حمله هکرها قرار گرفت.
  • هکرها سعی کردند گوشی اما واتسون (Emma Watson) در سال 2014 هک کنند.

حال که این موارد را در مورد هک شدن آیفون مشاهده کردید، باید علت آن را نیز بدانید تا شما نیز در معرض چنین معضلی قرار نگیرید. در نتیجه لازم است تا بدانید که چطور اکانت آیکلود در گوشی های آیفون قابل هک می باشد؟ بنابراین اگر از کابران آیفون هستید و نگران خطر هک شدن سرویس آیکلود در آیفون خود می‌باشید این مطلب را مطالعه کنید تا از این معضل در امان باشید.

باید بدانیدکه اگر هکری بخواهد آیفون شما را هک کند و اقدام به این کار کند تیاز دارد تا از استراتژی ویژه‌ای بهره ببرد. کاربران آیفون بیشتر به صورت ناخواسته و بدون اطلاع خود باعث هک شدن گوشی ‌هایشان می‌شوند چرا که بستر و داده‌های مناسب جهت هک گوشی آیفون یا دستگاه خود را در دسترس هکرها قرار می‌دهند. حال با توجه به موارد بیان شده در این مطلب روش‌های جلوگیری از هک شدن آیفون را به شما آموزش خواهیم داد. با ما همراه باشید و اگر سوالی در مورد این قسمت‌ها برایتان پیش آمد، در بخش نظرات و پیشنهادات با ما در میان بگذارید.

گوشی های موبایل به همراه تخفیف های ویژه مبیت را ببینید : قیمت گوشی 

نحوه هک شدن اکانت آیکلود در گوشی آیفون

در بیشتر مواقع اکانت آیکلود در آیفون کاربران به راحتی هک و اطلاعات شخصی نیز برملا می‌شوند. وقتی قصد دارید تا در آیکلود ثبت نام کنید، یک سوال امنیتی ویژه‌ای از شما پرسیده می‌شود و شما می‌بایست آن را جواب دهید و حتما در حافظه خود ثبت کنید و یا جایی سیو شده آن را نگه دارید. سوالات آیکلود شامل موارد زیر می‌باشند:

  • اسم اولین مدرسه‌ای که به آن رفتید چیست؟
  • اسم پسر عموی شما چیست؟
  • اسم اولین حیوان خانگی شما چیست؟
  • اسم مادربزرگتان چیست؟

این ها سوالات امنیتی می‌باشند که هنگام ثبت نام از شما درخواست می شود تا به یکی از آن‌ها پاسخ دهید و شما نیز می‌باست اطلاعات حقیقی خود را وارد کرده و آن را به خاطر داشته باشید. برای نمونه شاید کاربری سوال (اسم اولین مدرسه‌ای که به آن رفتید چیست؟) را به عنوان سوال امنیتی حساب آیکلود خود برگزیند و یک پاسخ درست و حقیقی را برای آن درنظر بگیرد. به عنوان مثال ممکن است نام اولین مدرسه کاربر آیفون، استقلال باشد و او ازین جواب در هنگام ثبت نام خود استفاده کرده باشد.

با این تفاسیر و با توجه به گستردگی شبکه‌های مجازی، اگر کاربر در برنامه‌ای مجازی مثل اینستاگرام، واتساپ و یا توییتر و … حساب داشته باشد و بدون توجه به جواب امنیتی خود در حساب آیکلود، پستی از خاطرات خود و اولین مدرسه‌اش به اشتراک بگذارد و اسم آن را هم بیان کند. با این کار او جواب سوال امنیتی حساب آیکلود خود را فاش کرده است. بنابراین اگر هکر موردنظر این پست را دیده باشد و حدس بزند ک سوال امنیتی شما چیست، به راحتی جواب آن را یافته است و می‌تواند حساب شما را هک کند و به تمام اطلاعات شخصی شما دسترسی پیدا می‌کند و می‌تواند آن‌ها را در هر جایی منتشر کند.

این مورد معمولا برای افراد عادی کمی مشکل است، زیرا که صفحات آن‌ها در فضای مجازی عمومی نمی‌باشند؛ اما افراد مشهور و سلبریتی‌هایی که هر روزه با رسانه‌ها مصاحبه می‌کنند و صفحات مجازی آنان نیز عمومی می‌باشد در بیشتر موارد بدون آگاهی قبلی این اطلاعات را فاش می‌کنند. پس به طور کلی یکی از مهم ترین و رایج ترین روش‌ جهت هک صفحات سلبریتی‌های معروف در سال 2014، دسترسی به همین پاسخ سوال امنیتی بود که به راحتی فاش شده بود و هکرها از آن سو استفاده کردند.

نحوه جلوگیری از هک شدن آیفون و فاش شدن اطلاعات شخصی کاربران آیفون

با توجه به صحبت هایی که صورت گرفت بیشتر حمله های هکرها در گوشی های آیفون‌ اپل و راه دسترسی به اطلاعات حساب آیکلود و اپل آیدی از طریق لو رفتن جواب سوال امنیتی می‌باشد. حال اگر کاربر آیفون می‌باشید و می‌خواهید جلوی هک شدن گوشی آیفون خود را بگیرید، ما در این جا، دو روش مهم و کاربردی را به شما یاد می دهیم.

1) اول از همه باید تلاش کنید سوال امنیتی حساب آیکلود خود و جواب آن را به شکلی وارد کنید که کسی نتواند آن را پیدا کند. برای نمونه می‌توانید یک جواب دروغین را درنظر بگیرید ولی حتما آن را در جایی سیو کنید تا آن را داشته باشید. با این کار دیگر جواب سوال امنیتی شمابه هیچ شکلی فاش نمی‌شود.

2) روش دوم فعال کردن ویژگی تایید هویت دو مرحله ای برای اپل آیدی و یا حساب آیکلود می باشد. جهت یاد گرفتن صحیح چگونگی فعال کردن این امکان در گوشی‌های آیفون اپل می‌توانید مقاله مرتبط با آن را در سایت ما مطالعه کنید.

اگر این دو روش را انجام دهید، می‌توانید تا حد بسیار زیادی از هک شدن گوشی آیفون خود و فاش شدن اطلاعات شخصیتان جلوگیری کنید.

جمع‌بندی

این مطلب مربوط به چگونگی هک شدن آیفون و راه های مقابله با هک شدن حساب آیکلود کاربران آیفون می‌باشد. این دو روش تا احتمال زیادی از حمله هکرها و فاش شدن اطلاعات شخصی شما جلوگیری می کند و افراد فرصت طلب اجازه دسترسی به اطلاعات شخصی و تصاویر شما نخواهند داشت. اگر سوالی در مورد این قسمت‌ها برایتان پیش آمد، در بخش نظرات و پیشنهادات با ما در میان بگذارید تا تجربیات شما را بدانیم و بتوانیم شما را راهنمایی کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا