ترفندهادانستنی موبایل

چطور گوشی شیائومی را به تلویزیون وصل کنیم ؟ (2 روش اتصال)

چگونگی اتصال گوشی های شیائومی به تلویزیون های هوشمند و انتقال تصاویر

امروزه با پیشرفت علم و دانش می‌توان  تعامل بیشتری را در میان دستگاه‌های مختلفی که امروزی به ثبت و اختراع رسیده‌اند را مشاهده نماییم و این  نوع از پیشرفت و نوآوری سبب ایجاد برخی تکنولوژی ها شده است . در این مقاله سعی داریم برخی از این قابلیت ها را به اطلاع خوانندگان برسانیم.

از جمله این قابلیت ها ، قابلیت اتصال گوشی های شیائومی به تلویزیون های هوشمند است که البته قابل ذکر می باشد که هر گوشی هوشمند دارای تنظیمات متفاوتی برای اتصال و تعامل دارد و ما در این مطلب سعی در شناسایی راه های اتصال دستگاه های هوشمند شیائومی را به تلویزیون هستیم.

ما برای اتصال از دو روش:

1-اتصال از طریق کابل

2-اتصال بدون کابل (بی سیم)

گوشی های موبایل به همراه تخفیف های ویژه مبیت را ببینید : قیمت گوشی 

اتصال از طریق کابل

اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون با کابل

1-اتصال تلفن های همراه هوشمند شیائومی از طریق کابل HDMI  است که در این روش از طریق این کابل که یک از سوی آن به گوشی و سوی دیگرش به تلویزیون متصل است قابل اجرا می باشد البته در تمامی گوشی هایی که با کابلUSB TYPE C مورد استفاده قرار می گیرند. پس از اتصال گوشی به تلویزیون پیغامی در گوشی مبنی بر اجازه دسترسی به تمامی امکانات گوشی ایجاد می گردد که با ضربه زدن به آن اجازه دادن صبر بر اجرا و پخش موسیقی همراه با تصاویر مورد دلخواه و دیدن فیلم و ویدیو و دیگر امکانات تلفن همراه در دسترس تلویزیون خواهد بود موجب هرچه لذت بردن از آن می شود.

اتصال بدون کابل (بی سیم)

اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون بدون سیم

 

۲- اتصال تلفن های همراه هوشمند شیائومی بدون کابل (بی سیم): اتصال تلفن های همراه شیائومی بدون کابل (بی سیم) بسیار جذاب تر را پر کاربردتر خواهد بود،زیرا از جمله مزیت های این روش محدودیت نداشتن در همراه تلفن همراه و همچنین از هر نقطه ای امکان اتصال انجام می شود. در ادامه چگونگی اتصال بدون کابل را توضیح خواهیم داد برای استفاده از چنین قابلیتی باید در تلفن همراه ابتدا Bluetooth را فعال کنیم سپس از قسمت sittingوارد قسمت moreو سپس wireless display و Wi-Fiرا انتخاب کنیم و باید دقت کنیم که نقطه اتصال مشترک میان تلویزیون و تلفن همراه هوشمند متصل باشند و سپس تلویزیون مورد نظر را انتخاب و و سپس امکان مشاهده صفحه تلفن همراه بر روی تلویزیون امکان‌پذیر می‌شود البته باید متذکر شویم که تلفن های هوشمند شیائومی به لپ تاپ نیز امکان اتصال دارند. این اتصال نیز از  طریق نوتیفیکیشن های casting screen است. و در نهایت برای قطع ارتباط بر روی دکمه disconnect ضربه میزنیم و ارتباط را قطع میکنیم. تمامی این قابلیت ها از طریق wireless display قابل اجرا می باشند که از دقت بالایی برخوردار است که در گوشی‌های تلفن همراه شیائومی در مدل هایMIUI11 و  MIUI10 به خوبی قابل مشاهده است. البته اپلیکیشن‌های سال سی نیز در این میان به کاربران انگیزه بیشتری در استفاده از اندروید می دهد و از جمله آن اپلیکیشن ها a screen mirroring and a screen stream and Mirroring and Screen Mirroring with tv . همچنین در Chrome remote برای اشتراک گذاری صفحه تلفن همراه بر روی نیست آب و یا بالعکس نیز برنامه‌های چون desktop and Google home and Microsoft remote desktop and team viewer and native smartphone solutions  است که تجربه های بسیار خوب و جذابی را برای کاربران فراهم کرده است.

سخن پایانی

بهترین نوع اتصال را می توان اتصال بدون کابل نام برد ، همان‌طور که قبلاً اشاره نمودیم و فواید چنین اتصالی را اذعان نمودیم و البته شایان است که برای رفع برخی ابهامات دیگر توضیحاتی مختصر خواهیم داد ، که جمله آن که در ابتدا در اتصال تلفن همراه به تلویزیون باید حتماً از وای فای مشترک میان تلویزیون و گوشی همراه اطمینان حاصل کنیم که در غیر این صورت امکان اتصال وجود ندارد و ثانیاً تلویزیون قابلیت این اتصال را داشته باشد اما به طور کلی هر دو روش ذکر شده چه با کابل  و چه بدون کابل از جمله بهترین و مفیدترین مزیت های پیشرفت علم در تلفن های همراه می باشد. و از جمله عملکردهای بسیار جذاب در تلفن های همراه نسل جدید شیائومی می باشد که سبب بر لذت هر چه بیشتر بردن از موسیقی و فیلم و ویدیو و تصاویر است. البته نباید این را فراموش کنیم که این چنین قابلیتها فقط منحصر به تلفن های همراه شیئومی نمی باشد و در تمامی تلفنهای همراه نسل جدید دیگر نیز به وضوح قابل مشاهده می باشد. اما آنچه سبب بر نگارش چنین مقاله ای شده است پیشرفت روز افزون تلفن های همراه شیئومی می باشد که با پیشرفت روز همگام شده است و سعی در پیشی گرفتن از دیگر محصولات رقیب در بازار است. و این نشان از قدرت بی مثال و پیشگامی شرکت شیائومی است که در آینده ای نه چندان دور خواهیم توانست تمام فعالیتهای روزمره خویش را، تنها با در دست داشتن یک تلفن همراه نسل جدید انجام دهیم و تعاملات نزدیکی در بین دستگاههای الکترونیکی را شاهد خواهیم بود.

در پایان برخی از سوالات متداول را یادآور می شویم ؛

اتصال گوشی های شیائومی به تلویزیون چگونه صورت می گیرد؟ –

در صورت داشتن تلویزیون و گوشی شیائومی که در اتصال آن به یکدیگر اشکالی به وجود آمده تنها با انجام چند مرحله ساده میتوان مجدد اتصال را برقرار نمود.

-نحوه اتصال گوشی های شیائومی به تلویزیون ال جی را توضیح دهید؟

کافی است آن در ادامه با ما همراه باشید تا نحوه اتصال آن را آموزش دهیم.

-چگونه اتصال تلفن هوشمند شیائومی نوت ۸ به تلویزیون صورت می گیرد؟

در ادامه مطالب اتصال تمام گوشی های هوشمند شیائومی را به تلویزیون آموزش خواهیم داد.

– اتصال گوشی شیائومی با کابل چگونه است؟

در صورت تمایل به اتصال گوشی با کابلHDMI , کافیست دستگاه مورد نظر قابلیت اتصال با کابل های USB type c را داشته باشد و با توجه به توضیحات داده شده مراحل را انجام داده و اتصال را برقرار کنید

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا