علم و تکنولوژیموبایل

انتخاب بهترین گوشی اقتصادی

در سال های اخیر داشتن یک گوشی موبایل به یکی از ضروری ترین نیازهای بشر تبدیل شده است. اما هزینه های زیاد زندگی باعث شده که انتخاب بهترین گوشی اقتصادی همواره دغدغه ذهنی افراد جامعه مدرن باشد. گوشی های هوشمند در دنیای مدرن برای بسیاری از افراد حکم یک وسیله ضروری کاری را دارند. به همین دلیل نیازی نیست که هزینه های زیادی صرف خرید این نوع از گوشی ها شود. اما این موضوع دلیل بر این نیست که هر نوع گوشی می تواند نیازهای شما را برطرف کند.

برنامه های جدیدی که امروزه برای انجام کارها از طریق اینترنت یا برقراری تماس تصویری با عزیزان رونق پیدا کرده اند، تنها روی گوشی هایی با سیستم عامل های خاص قابلیت اجرا دارند. به همین دلیل داشتن یک گوشی هوشمند با حداقل امکانات ضروری و موردنیاز بسیار لازم است. یک گوشی اقتصادی به شما امکان می دهد تا با صرف کمترین هزینه یک ابزار مناسب برای سر و سامان دادن کارهای خود به دست آورید. اما اگر می خواهید که گوشی اقتصادی همراه همیشگی شما بوده و در کارهای روزمره دست شما را در پوست گردو نگذارد، باید هنگام خرید معیارهایی را در نظر بگیرید.

در این مقاله از مبیت می خواهیم سرزمین گوشی های اقتصادی را زیر پا گذاشته و بهترین های این سرزمین را گلچین کنیم. پس اگر هنوز دارید فکر خرید یک گوشی اقتصادی را برای انجام کارهای روزمره تان در سر می پرورانید، این مقاله از مبیت را از دست ندهید. اگر هم برای خود در زمینه خرید گوشی به دنبال معیارهای مناسبی هستید، دیگر مقالات مبیت با عناوین زیر راهنمای خوبی برای شما هستند:

تفاوت سیستم عامل های موبایل

بهترین کمپانی های موبایل از گذشته تا به امروز

10 دلیل برتری اندروید به ios

راهنمای خرید گوشی گیمینگ

راهنمای خرید گوشی تا 30 میلیون تومان

راهنمای خرید گوشی تا 10 میلیون تومان

راهنمای خرید گوشی موبایل تا 7 میلیون تومان

راهنمای خرید گوشی تا 3 میلیون تومان

راهنمای خرید گوشی تا 2 میلیون تومان

راهنمای جامع خرید گوشی موبایل

قبل از انتخاب بهترین گوشی اقتصادی باید چه نکاتی را مد نظر قرار دهید؟

پیش از این که به سراغ برندهایی برویم که بهترین گوشی های اقتصادی را تولید کرده اند، باید بدانیم که نکاتی وجود دارد که تعیین کننده کیفیت یک گوشی هوشمند است. این نکات بدون توجه به اینکه کدام شرکت پشتیبان این گوشی هوشمند است، باید همواره مد نظر خریداران باشند. چرا که این ها پایه هایی هستند که بنای کیفی یک گوشی هوشمند چه در رده اقتصادی یا دیگر رده ها بر روی آن ها استوار شده است. پس بهتر است کلام را طولانی نکرده و به سراغ اولین گزینه از فهرستی برویم که باید هنگام خرید گوشی اقتصادی به همراه خود داشته باشید.

1- هنگام باید بدانید که دقیقا چه می خواهید.

همانطور که گفتیم یک گوشی اقتصادی ابزاری است که وظیفه دارد کار شما را در هر شرایطی راه بیندازد. بنابراین نباید به دنبال گوشی هوشمندی بروید که حتی هنگامی که در کیفتان قرار گرفته، نگرانش باشید. گوشی های لاکچری یا به اصطلاح پرچم دار گوشی هایی هستند که دریایی از امکانات را در اختیار کاربر قرار می دهند که حتی ممکن است کاربر حتی از وجود بسیاری از آن ها خبردار نشود. اما اگر هدف شما از خریدن گوشی هوشمند تنها سر و سامان دادن به کارهایتان از طریق بسترهای مجازی است، بدانید که با خرید یک گوشی پرچمدار هم پول خود و هم استعداد گوشی را حیف کرده اید.

بنابراین پیش از اینکه کفش های خود را به پا کرده و راهی بازار گوشی های هوشمند شوید باید بدانید که دقیقا کدام بخش از گوشی هوشمند نیاز شما را برطرف خواهد کرد. اگر بتوانید این مرحله را با موفقیت پشت سر بگذارید، مطمئن باشید که تا سال ها از مراجعه دوباره به بازار موبایل برای خرید یک گوشی جدید بی نیاز خواهید شد.

2- بهترین گوشی اقتصادی لزوما جدیدترین مدل گوشی نیست.

حالا که نیاز خود را مشخص کرده و می دانید که دقیقا چه چیزی نیاز شما را برطرف می کند، زمان آن فرا رسیده که فرایند خرید گوشی دلخواه خود را استارت بزنید. لازم است بدانید که برای بسیاری از خریداران گوشی های هوشمند، وقتی یک گوشی نو به بازار می آید گوشی های کهنه دل آزار خواهند شد. همین کاهش توجه به گوشی های قدیمی تر می تواند سطح قیمت آن ها را تا حد زیادی پایین آورد. به همین دلیل یکی از بهترین گزینه ها در انتخاب بهترین گوشی اقتصادی، گوشی های از مد افتاده ای هستند که در دوران اوج عملکرد خوبی از خود نشان داده اند.

3- نمایندگی های معتبر به شما در انتخاب کمک خواهند کرد.

خرید کالاهای الکترونیکی به ویژه برای افرادی که تخصص کمی در این حوزه دارند، همواره یک چالش بزرگ است. فریبکاری در این حوزه تخصصی به دلیل ناآگاه بودن خریداران موج می زند. بنابراین اگر یک فروشگاه نه چندان شناخته شده را برای خرید گوشی هوشمند خود انتخاب کردید، احتمالا باید قید گارانتی و خدمات پس از فروش را بزنید.

پس این توصیه از مبیت را جدی بگیرید و پیش از آنکه وقت خود را برای گردش در فروشگاه های نامعتبر بسوزانید و پاهای خود را خسته کنید، با یک جست و جوی ساده نمایندگی های معتبر برند انتخابی خود را در سطح شهر شناسایی کنید. افراد متخصصی که در این فروشگاه ها مشغول به کار هستند، می توانند پول شما را در مسیر درست هدایت کرده و بهترین گزینه ها رو به روی شما بگذارند. به علاوه در صورت بروز هر گونه مشکل، شما به سادگی می توانید به نمایندگی مراجعه کرده و از آن ها بخواهید که مشکل شما را برطرف کنند.

4- ویژگی های گوشی هوشمند مورد نظر خود را پیش از خرید بشناسید.

وقتی که نیاز خودتان را مشخص کردید، حالا می توانید به سراغ گوگل رفته و اطلاعات مورد نیاز خود را از او پرسید. گوگل بهترین منبعی است که می تواند تمامی مدل های گوشی هوشمندی که برطرف کننده نیاز شما است، در یک صفحه به شما نمایش دهد. از طریق این یار همیشگی می توانید همه اطلاعات مدل موردنظرتان را به دست آورده و حتی آن را از زاویه های مختلف ببینید. علاوه بر این می توانید تحقیقات میدانی خود را هم آغاز کنید. از کسانی که قبلا این گوشی را داشته اند یا در حال حاضر دارند از آن استفاده می کنند، نظرشان را بپرسید. حالا می توانید با دید بازتر و اطمینان خاطر بیشتری پس انداز خود را صرف خرید این گوشی موبایل کنید.

5- گوشی دست دوم نخرید.

ممکن است که در اطرافیان خود کسانی را دیده باشید که از خرید یک گوشی دست دوم بسیار احساس رضایت می کنند و دائما از سودی که از این خرید عایدشان شده داد سخن می رانند. اما توصیه ما به شما این است که در دام خرید گوشی دست دوم نیفتید. گوشی های دست دوم حتی اگر در نگاه اول خیلی خوب به نظر برسند، باطن درستی ندارند. حافظه این دست از گوشی ها حتی اگر آنها را به تنظیمات کارخانه برگردانید، خیلی زودتر از گوشی نو پر خواهد شد. بنابراین اگر می خواهید که دائما برای رفع مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری با گوشی خود درگیر نباشید، زیر بار خرید گوشی دست دوم نروید.

این پنج مورد موارد اساسی در هنگام انتخاب بهترین گوشی اقتصادی هستند. اما موارد دیگری نیز وجود دارند که نیازمند توجه شما هستند. میزان حافظه داخلی گوشی و حافظه رم از جمله موارد مهم در انتخاب بهترین گوشی اقتصادی است. گوشی هوشمند شما باید بر حسب نیازتان فضای کافی برای نصب انواع برنامه ها را در خود داشته باشد. به طور میانگین یک گوشی هوشمند با حافظه داخلی 32 گیگابایت برای انجام کارهای روزانه کافی است.

به علاوه نیازی نیست که ابعاد گوشی شما آنقدر بزرگ باشد که حتی با در دست گرفتن آن مشکل داشته باشید. ابعاد گوشی را طوری انتخاب کنید که در استفاده های طولانی مدت شما را خسته نکند. به علاوه گوشی شما باید بدون اشغال فضای زیاد یا ایجاد مزاحمت در راه رفتن در جیب شما قرار گرفته و به راحتی از آن خارج شود.

پیش از اینکه به سراغ معرفی چند نمونه از بهترین گوشی های اقتصادی برویم، باید به این نکته اشاره کنیم که بهتر است گوشی هوشمند خود را از میان برندهای معتبر انتخاب کنید. زیرا این برندها برای حفظ خوشنامی خود تلاش می کنند تا گوشی های هوشمندی با کمترین ایرادات را تولید کنند. به علاوه دسترسی به خدمات پس از فروش ابن نوع برندها ساده تر است. حال که درباره معیارهای عمومی در انتخاب بهترین گوشی اقتصادی صحبت کردیم، زمان آن رسیده که چند نمونه از بهترین گوشی های اقتصادی موجود در بازار ایران را معرفی کنیم.

نمونه هایی از بهترین گوشی های اقتصادی بازار ایران

به لطف رقابتی که بر سر تولید گوشی های اقتصادی در میان برندهای معروف جهان شکل گرفته، تنوع در این بازار بسیار زیاد است. بازار موبایل ایران هم از این قافله عقب نمانده و تلاش کرده تا با واردات انواع گوشی های هوشمند خریداران خود را به روز نگه دارد. در بخش انتهایی مقاله انتخاب بهترین گوشی اقتصادی در مبیت می خواهیم چند نمونه از بهترین های بازار گوشی های اقتصادی را به شما عزیزان معرفی کنیم.

1- گوشی اقتصادی سامسونگ گلکسی A50

سامسونگ یکی از برندهای پرکار در بازار گوشی های هوشمند جهانی است. امکان ندارد فهرستی از بهترین ها باشد و نام سامسونگ در آن وجود نداشته باشد. به عنوان مثال می توانید فهرست های انتخاب بهترین گوشی میان رده و انتخاب بهترین گوشی بالا رده را در مبیت ببینید. سری A گوشی های گلکسی سامسونگ یکی از سری های پرطرفدار است که توانسته انواع گوش های اقتصادی، میان رده و بالا رده را در خود جای دهد.

سامسونگ گلکسی A50 به دلیل استفاده از یک صفحه نمایش پر و پیمان و دوربین باکیفیت توانسته طرفداران زیادی را به خود جذب کند. طراحی این گوشی به دلیل استفاده از قاب شیشه ای به خوبی بر دل می نشیند. به علاوه امکانات جذابی که سیستم عامل جدید این گوشی در اختیار کاربران قرار داده است نقش به سزایی در موفقیت این گوشی ایفا می کند. اگر گوشی سامسونگ گلکسی A50 را به عنوان گوشی مناسب خود انتخاب کرده اید، می توانید با مراجعه به صفحه خرید گوشی سامسونگ گلکسی A50 در مبیت صاحب این گوشی هوشمند شوید.

مشخصات فنی گوشی اقتصادی سامسونگ گلکسی A50

حافظه داخلی: 128 گیگا بایت

حافظه رم: 4 گیگا بایت

تعداد دوربین: سه عدد

مشخصات دوربین های پشتی: دوربین اصلی 25 مگا پیکسل، دوربین دوم 8 مگا پیکسل، دوربین سوم 5 مگا پیکسل

کیفیت دوربین سلفی: 25 مگا پیکسل

نوع باتری: باتری غیرقابل تعویض لیتیوم پلیمری

ظرفیت باتری: 4000 میلی آمپر ساعت

اندازه صفحه نمایش: 6.4 اینچ

ویژگی های مثبت گوشی اقتصادی سامسونگ گلکسی A50

 • باتری قدرتمند و ماندگار
 • سیستم عامل مدرن و سرشار از امکانات
 • صفحه نمایش باکیفیت

ویژگی های منفی گوشی اقتصادی سامسونگ گلکسی A50

 • مشکل در پخش صدا

2- گوشی اقتصادی سامسونگ گلکسی A50s

گوشی اقتصادی سامسونگ گلکسی A50s در واقع برادر کوچکتر مورد شماره یک این فهرست یعنی سامسونگ گلکسی A50 است. این گوشی اقتصادی که تلاش کرده با استفاده از امکانات جدیدتر خود را مدرن و به روز نگه دارد، از یک صفحه نمایش 6.4 اینچی برای نمایش محتویات درونی خود به کاربر استفاده کرده است. مهم ترین و بهترین ویژگی این گوشی را می توان دوربین آن دانست. استفاده از یک دوربین 48 مگا پیکسلی که در کنار دوربین های 8 و 5 مگا پیکسلی در پشت بدنه قرار گرفته، برای ثبت دقیق جزییات سوژه شما کافی خواهد بود. به علاوه یک دوربین سلفی 32 مگا پیکسلی می تواند یک آینه به تمام معنا رو به روی قرار دهد. یکی از آسان ترین راه های دسترسی به این گوشی خرید سامسونگ گلکسی A50s از صفحه آن در فروشگاه اینترنتی مبیت است.

مشخصات فنی گوشی اقتصادی سامسونگ گلکسی A50s

حافظه داخلی: 64 گیگا بایت

حافظه رم: 4 گیگا بایت

تعداد دوربین: سه عدد

مشخصات دوربین های پشتی: دوربین اصلی 48 مگا پیکسل، دوربین دوم 8 مگا پیکسل، دوربین سوم 5 مگا پیکسل

کیفیت دوربین سلفی: 32 مگا پیکسل

نوع باتری: باتری غیرقابل تعویض لیتیوم پلیمری

ظرفیت باتری: 4000 میلی آمپر ساعت

اندازه صفحه نمایش: 6.4 اینچ

ویژگی های مثبت گوشی سامسونگ گلکسی A50s

 • کیفیت بالای دوربین ها
 • صفحه نمایش عالی و باکیفیت

ویژگی های منفی گوشی سامسونگ گلکسی A50s

 • مشکل در پخش صدا به دلیل ضعف اسپیکرها

3- گوشی اقتصادی سامسونگ گلکسی A40

گوشی اقتصادی سامسونگ گلکسی A40 یکی از بازیکنان سری A سامسونگ است که در وزن سبک با رقبای خود به مبارزه پرداخته است. این بازیکن به دلیل وزن کم مشکلی برای حمل و نقل نداشته و به سادگی در جیب جای می گیرد. صفحه نمایش 5.9 اینچی این گوشی اقتصادی می تواند با وضوح زیادی هر آنچه در دل دارد برای شما به نمایش بگذارد.

به علاوه شما می توانید با استفاده از حسگر اثر انگشتی که در پشت گوشی اقتصادی سامسونگ گلکسی A40 قرار گرفته، تمامی اطلاعات خود را در درون یک صندوقچه ایمن و مطمئن نگه دارید. اما شاید کیفیت دوربین 16 مگا پیکسلی آن چندان برای علاقه مندان به عکاسی خوشایند نباشد. هرچند که یک دوربین 5 مگا پیکسلی هم از آن حمایت کند. برای خرید گوشی سامسونگ گلکسی A40 می توانید روی فروشگاه اینترنتی مبیت حساب کنید.

مشخصات فنی گوشی اقتصادی سامسونگ گلکسی A40

حافظه داخلی: 64 گیگا بایت

حافظه رم: 4 گیگا بایت

تعداد دوربین: دو عدد

مشخصات دوربین های پشتی: دوربین اصلی 16 مگا پیکسل، دوربین دوم 5 مگا پیکسل

کیفیت دوربین سلفی: 25 مگا پیکسل

نوع باتری: باتری غیرقابل تعویض لیتیوم پلیمری

ظرفیت باتری: 3100 میلی آمپر ساعت

اندازه صفحه نمایش: 5.9 اینچ

ویژگی های مثبت گوشی سامسونگ گلکسی A40

 • دوربین سلفی دقیق و باکیفیت
 • صفحه نمایش بسیار عالی از نظر کیفی

ویژگی های منفی گوشی سامسونگ گلکسی A40

 • استفاده از پلاستیک در ساخت بدنه

4- گوشی اقتصادی هواوی Y9 Prime 2019

چند سالی است که گوشی های هواوی توانسته اند خود را به رقبای قدرتمندشان نزدیک کرده و نام خوبی برای خود به هم بزنند. به ویژه استفاده از طرح های زیبایی که حتی تنه به تنه گوشی های پرچم دار می زند سبب شده که افراد زیادی جلب این گوشی های خوش آب و رنگ و ارزان قیمت شوند. اولین چیزی که هنگام دیدن گوشی اقتصادی هواوی Y9 Prime 2019 شما را به خود جذب خواهد کرد، لبه های براق و زیبا با طراحی شیک و منحصر به فرد این گوشی است.

یکی از ویژگی های جذاب گوشی اقتصادی هواوی Y9 Prime 2019 محل قرارگیری دوربین سلفی است. این دوربین به صورت مخفی در بدنه جلویی جایگذاری شده است. زمانی که برای عکس گرفتن به آن نیاز پیدا کردید، کافی است که مکانیزم مکانیکی دوربین را فعال کرده و آن را به صورت خشابی بالا جهنده باز کنید. با وجود این امکان شما می توانید از تمامی فضای بدنه جلویی برای صفحه نمایش خود استفاده کرده و از دیدن تصاویر بدون بریدگی دوربین سلفی لذت ببرید.

اگر جدا بودن دوربین سلفی از بدنه نگرانتان می کند و این فکر به ذهنتان می رسد که احتمالا افتادن گوشی بر روی زمین می تواند دوربین سلفی را به ورطه نابودی بکشاند، باید بدانید که این دوربین به خوبی از پس خود بر می آید. زیرا به محض احساس خطر خود را جمع کرده و به طور خودکار به جایگاه اصلی اش بر می گردد تا بتواند از خود در برابر آسیب محافظت کند. خرید گوشی هواوی Y9 Prime 2019 همین الان از صفحه فروشگاه اینترنتی مبیت بدون نیاز به خروج از منزل امکان پذیر است.

با این وجود استفاده از نسخه قدیمی اندروید سبب شده که این گوشی اقتصادی تا حدی نسبت به رقبای خود عقب بیفتد و نتواند امکانات به روزی را به کاربر ارائه دهد. اما سازندگان گوشی اقتصادی هواوی Y9 Prime 2019 این گوشی را به حسگر اثر انگشت مجهز کرده اند. با این کار دیگر نیازی نیست که از بابت نگه داری اطلاعات خود درون این مخزن اسرار نگران باشید. زیرا که حسگر اثر انگشت در پنل پشتی گوشی اقتصادی هواوی Y9 Prime 2019 به خوبی می تواند از پس حفاظت از اطلاعات شما برآید. اگر می خواهید درباره انواع و نحوه عملکرد حسگرهای اثر انگشت در گوشی های هوشمند اطلاعات بیشتری داشته باشید، خواندن مقاله انواع حسگرهای اثر انگشت گوشی ها در مبیت خارج از لطف نخواهد بود.

مشخصات فنی گوشی اقتصادی هواوی Y9 Prime 2019

حافظه داخلی: 128 گیگا بایت

حافظه رم: 4 گیگا بایت

تعداد دوربین: سه عدد

مشخصات دوربین های پشتی: دوربین اصلی 16 مگا پیکسل، دوربین دوم 8 مگا پیکسل، دوربین سوم 2 مگا پیکسل

کیفیت دوربین سلفی: 16 مگا پیکسل

نوع باتری: باتری غیرقابل تعویض لیتیوم پلیمری

ظرفیت باتری: 4000 میلی آمپر ساعت

اندازه صفحه نمایش: 6 اینچ

ویژگی های مثبت گوشی هواوی Y9 Prime 2019

 • طراحی شیک و زیبا با رنگ بندی های متنوع
 • دوربین های باکیفیت
 • باتری قوی و ماندگار با قابلیت شارژ سریع

ویژگی های منفی گوشی هواوی Y9 Prime 2019

 • استفاده از پلاستیک در ساخت بدنه
 • نداشتن چراغ برای اطلاع هشدارها به کاربر
 • استفاده از نسخه قدیمی اندروید

5- گوشی اقتصادی شیائومی Redmi Note 8 Pro

گوشی اقتصادی شیائومی Redmi Note 8 Pro مجموعه چهارتایی دوربین خود را یکی از بهترین مجموعه ها برای عکس برداری می داند. این دوربین ها به کاربر امکان می دهند تا از دو عمق متفاوت سوژه خود را دیده و از آن عکس برداری کند. به علاوه اگر شما تمایل نداشته باشید که حافظه گوشی خود را از عکس های با حجم بالا پر کنید، می توانید از استفاده از گزینه 48 مگا پیکسل صرف نظر کرده و عکس های ساده تری بیندازید. در عین حال می توانید نتیجه کار خود را از طریق صفحه نمایش 6.53 اینچی این گوشی اقتصادی ببینید. به علاوه حسگر اثر انگست گوشی اقتصادی شیائومی Redmi Note 8 Pro یک پاسبان قابل اطمینان برای حفاظت از مرزهای شخصی شما است. برای خرید گوشی شیائومی Redmi Note 8 Pro کافی است روی لینک کلیک کنید تا در کمترین زمان با مراجعه به صفحه فروشگاه اینترنتی مبیت صاحب این گوشی شوید.

مشخصات فنی گوشی اقتصادی شیائومی Redmi 8 Note Pro

حافظه داخلی: 128 گیگا بایت

حافظه رم: 6 گیگا بایت

تعداد دوربین: چهار عدد

مشخصات دوربین های پشتی: دوربین اصلی 64 مگا پیکسل، دوربین دوم 8 مگا پیکسل، دوربین سوم و چهارم 2 مگا پیکسل

کیفیت دوربین سلفی: 20 مگا پیکسل

نوع باتری: باتری غیرقابل تعویض لیتیوم پلیمری

ظرفیت باتری: 4500 میلی آمپر ساعت

اندازه صفحه نمایش: 6.53 اینچ

ویژگی های مثبت گوشی شیائومی Redmi Note 8 Pro

 • مجموعه باکیفیت دوربین
 • استفاده از حسگر اثر انگشت برای حفاظت از اطلاعات
 • باتری قدرتمند و توانمند

ویژگی های منفی گوشی شیائومی Redmi Note 8 Pro

 • گرافیک ضعیف در هنگام اجرای بازی ها یا برنامه های سنگین گرافیکی

6- گوشی اقتصادی شیائومی Redmi Note 8T

شیائومی یکی از برندهای نوپا اما نام آشنای دنیای گوشی های هوشمند است که توانست با تولید گوشی های هوشمند باکیفیت و البته اقتصادی سری در سرای گوشی های هوشمند در آورد. گوشی اقتصادی شیائومی Redmi Note 8T توانست با طراحی مدرن و امکانات جذاب خود دل خریداران را در سطح جهان و از جمله ایران ببرد. تا حدی که بسیاری از خریداران از کمبود هندزفری در اقلام همراه این گوشی هوشمند چشم پوشی کرده و پول خود را صرف خرید آن نمودند. هرچند شیائومی هم با دادن امکان گوش دادن به رادیو بدون نیاز به هندزفری توانست تا حدی روی این کمبود خود سرپوش بگذارد. می توانید با کلیک بر روی لینک خرید گوشی شیائومی Redmi Note 8T از فروشگاه اینترنتی مبیت این گوشی را خریداری کنید.

این مورد از فهرست انتخاب بهترین گوشی اقتصادی هم مانند مورد قبلی مجموعه دوربین های خود را یکی از ویژگی های افتخارآمیز خود می داند. همین ویژگی است که سری Redmi Note 8 شیائومی را به یک گوشی محبوب برای عکاسان تبدیل کرده است. ویژگی های بیشتر یک گوشی مناسب عکاسی را می توانید در مقاله راهنمای خرید گوشی مناسب عکاسی مبیت بخوانید.

مشخصات فنی گوشی اقتصادی شیائومی Redmi Note 8T

حافظه داخلی: 64 گیگا بایت

حافظه رم: 4 گیگا بایت

تعداد دوربین: چهار عدد

مشخصات دوربین های پشتی: دوربین اصلی 48 مگا پیکسل، دوربین دوم 8 مگا پیکسل، دوربین های سوم و چهارم دو مگا پیکسل

کیفیت دوربین سلفی: 13 مگا پیکسل

نوع باتری: باتری غیرقابل تعویض لیتیوم پلیمری

ظرفیت باتری: 4000 میلی آمپر ساعت

اندازه صفحه نمایش: 6.3 اینچ

ویژگی های مثبت گوشی اقتصادی شیائومی Redmi Note 8T

 • استفاده از یک مجموعه دوربین باکیفیت
 • باتری قدرتمند با طول عمر زیاد

ویژگی های منفی گوشی اقتصادی شیائومی Redmi Note 8T

 • حذف هندزفری از فهرست لوازم جانبی

7- گوشی اقتصادی هواوی P30 lite

یکی دیگر از محصولات برند مطرح هواوی، گوشی اقتصادی هواوی P30 lite است. این گوشی که از نسل گوشی های هواوی P30 و P30 Pro است، توانسته با ساده تر کردن بعضی از امکانات قیمت تمام شده خود را کاهش داده و در فهرست انتخاب بهترین گوشی اقتصادی قرار بگیرد. استفاده از یک رم 6 گیگابایتی به شما امکان می دهد تا بتوانید برنامه های مختلف را به طور همزمان اجرا کرده و نگرانی بابت کاهش سرعت گوشی نداشته باشید.

به علاوه وجود حسگر اثر انگشت در گوشی اقتصادی هواوی P30 lite به شما اطمینان می دهد که اطلاعاتتان از دسترس نامحرمان دور خواهد ماند. سازندگان هواوی P30 lite سه دوربین بر روی بدنه این گوشی اقتصادی قرار داده اند که میتواند دید شما را به جهان بهبود ببخشد. پس اگر می خواهید همین الان صاحب این گوشی شوید به صفحه خرید گوشی هواوی P30 lite مبیت مراجعه کنید.

مشخصات فنی گوشی اقتصادی هواوی P30 lite

حافظه داخلی: 128 گیگا بایت

حافظه رم: 6 گیگا بایت

تعداد دوربین: سه عدد

مشخصات دوربین های پشتی: دوربین اصلی 48 مگا پیکسل، دوربین دوم 8 مگا پیکسل، دوربین سوم 2 مگا پیکسل

کیفیت دوربین سلفی: 24 مگا پیکسل

نوع باتری: باتری غیرقابل تعویض لیتیوم پلیمری

ظرفیت باتری: 3340 میلی آمپر ساعت

اندازه صفحه نمایش: 6.15 اینچ

ویژگی های مثبت گوشی اقتصادی هواوی P30 lite

 • استفاده از شیوه های نوین طراحی و رنگ های جذاب
 • دوربین های باکیفیت و عالی

ویژگی های منفی گوشی اقتصادی هواوی P30 lite

 • عملکرد نسبتا ضعیف باتری

8- گوشی اقتصادی آنر 9X

آنر یکی از برندهایی است که توانست تحت لوای هواوی رشد کرده و به نان و نوایی در دنیای گوشی های هوشمند برسد. ویژگی اصلی گوشی اقتصادی آنر 9X هم مانند گوشی های هواوی طراحی ظاهری منحصر به فرد است. سازندگان این گوشی بیشتر تمرکز خود را بر روی بخش طراحی و افزایش نسبت صفحه نمایش به بدنه متمرکز کرده اند. به علاوه سه دوربین 48، 8 و 2 مگا پیکسلی را برای علاقه مندان به عکاسی در پنل پشتی آنر 9X جایگذاری نموده اند. این دوربین ها می توانند امکان فیلم برداری با کیفیت Full HD را برای شما فراهم نمایند.

اما آنچه که قدرت کافی را به آنر 9X برای حضور در فهرست انتخاب بهترین گوشی اقتصادی بخشیده است، استفاده از یک پردازنده قدرتمند 8 هسته ای است. قرارگیری این پردازنده در کنار حافظه رم 6 گیگابایتی باعث شده که کارها در فضای آنر 9X با سرعت بیشتری انجام بگیرند. این گوشی را می توانید در صفحه خرید گوشی آنر 9X مبیت خریداری کنید.

مشخصات فنی گوشی اقتصادی آنر 9X

حافظه داخلی: 128 گیگا بایت

حافظه رم: 6 گیگا بایت

تعداد دوربین: سه عدد

مشخصات دوربین های پشتی: دوربین اصلی 48 مگا پیکسل، دوربین دوم 8 مگا پیکسل، دوربین سوم 2 مگا پیکسل

کیفیت دوربین سلفی: 16 مگا پیکسل

نوع باتری: باتری غیرقابل تعویض لیتیوم پلیمری

ظرفیت باتری: 4000 میلی آمپر ساعت

اندازه صفحه نمایش: 6.59 اینچ

ویژگی های مثبت گوشی اقتصادی آنر 9X

 • کیفیت بالای صفحه نمایش
 • استفاده از پردازنده قوی

ویژگی های منفی گوشی اقتصادی آنر 9X

 • عملکرد ضعیف دوربین سلفی

9- گوشی اقتصادی شیائومی Mi 9 lite

شیائومی این بار با معرفی کردن گوشی اقتصادی شیائومی Mi 9 lite توانست به موفقیت چشمگیری دست پیدا کند. این گوشی اقتصادی به دلیل داشتن صفحه نمایشی که درصد زیادی از بدنه را به خود اختصاص داده، توانسته ظاهر زیبایی برای خود به هم بزند. به علاوه به کارگیری سه دوربین 48، 8 و 2 مگا پیکسلی در کنار دوربین سلفی 32 مگا پیکسلی توانسته گوشی  شیائومی Mi 9 lite را به یک گوشی اقتصادی موفق تبدیل کند. همچنین رم 6 گیگابایتی آن دست شما را در اجرای برنامه های مختلف باز خواهد گذاشت. برای داشتن این گوشی بر روی لینک خرید گوشی شیائومی Mi 9 lite کلیک کنید.

مشخصات فنی گوشی اقتصادی شیائومی Mi 9 lite

حافظه داخلی: 128 گیگا بایت

حافظه رم: 6 گیگا بایت

تعداد دوربین: سه عدد

مشخصات دوربین های پشتی: دوربین اصلی 48 مگا پیکسل، دوربین دوم 8 مگا پیکسل، دوربین سوم 2 مگا پیکسل

کیفیت دوربین سلفی: 32 مگا پیکسل

نوع باتری: باتری غیرقابل تعویض لیتیوم پلیمری

ظرفیت باتری: 4030 میلی آمپر ساعت

اندازه صفحه نمایش: 6.39 اینچ

ویژگی های مثبت گوشی شیائومی Mi 9 lite

 • طول عمر و ماندگاری بالای باتری
 • سطح بالای کیفی در بخش صفحه نمایش

ویژگی های منفی گوشی شیائومی Mi 9 lite

 • بالا رفتن غیرعادی دمای باتری در هنگام شارژ

10- گوشی اقتصادی شیائومی Mi A3

در حال حاضر گوشی اقتصادی شیائومی Mi A3 برای انجام کارهای خود از نسخه دهم اندروید استفاده می کند. با این حال به دلیل عضویت در پروژه اندروید وان قادر است از نسخه اندروید 11 هم پشتیبانی کند. به همین دلیل دیگر نیازی نیست که برای دستیابی به امکانات نسخه جدید اندروید یک گوشی جدید بخرید. شما می توانید اطلاعات ذخیره شده در گوشی اقتصادی شیائومی Mi A3 را از طریق صفحه نمایش 6 اینچی AMOLED آن مشاهده کنید. اما شاید در استفاده های طولانی مدت کیفیت پایین صفحه نمایش چشمان شما را بیازارد. هرچند این رزولوشن برای یک گوشی اقتصادی در این سطح قیمتی چندان بد نیست، اما شیائومی تلاش کرده تا کنتراست و گستره رنگی را با استفاده از صفحه نمایش AMOLED بهبود ببخشد.

این گوشی اقتصادی نیز مانند همه گوشی های شیائومی نقطه اتکا خود را بر روی دوربین های باکیفیتش بنا کرده است. دوربین هایی که به شما امکان می دهد تا تحت هر شرایط نوری از محیط اطراف خود عکس برداری کنید. به علاوه حسگر اثر انگشتی که در زیر صفحه نمایش جای گرفته است، می تواند محافظ خوبی برای نگهداری از اطلاعات شما باشد. پس همین الان روی لینک خرید گوشی شیائومی Mi A3 کلیک کنید و این گوشی را به خانه خود بیاورید.

مشخصات فنی گوشی اقتصادی شیائومی Mi A3

حافظه داخلی: 64 یا 128 گیگا بایت، قابل افزایش

حافظه رم: 4 یا 6 گیگا بایت

تعداد دوربین: سه عدد

مشخصات دوربین های پشتی: دوربین اصلی 48 مگا پیکسل، دوربین دوم 8 مگا پیکسل، دوربین سوم 2 مگا پیکسل

کیفیت دوربین سلفی: 32 مگا پیکسل

نوع باتری: باتری غیرقابل تعویض لیتیوم پلیمری

ظرفیت باتری: 4030 میلی آمپر ساعت

اندازه صفحه نمایش: 6.01 اینچ

ویژگی های مثبت گوشی شیائومی Mi A3

 • عضویت در پروژه اندروید وان
 • دوربین باکیفیت و مناسب
 • طول عمر بالای باتری

ویژگی های منفی گوشی شیائومی Mi A3

 • رزولوشن پایین صفحه نمایش

سخن پایانی

تنوع زیادی که در دنیای امروز گوشی های هوشمند وجود دارد، باعث شده که هر کسی با هر سطح درآمدی بتواند صاحب یکی از این گوشی ها شود. با این حال تشخیص این که در پس پرده ارزان بودن قیمت گوشی های اقتصادی چه چیزی پنهان شده چندان کار راحتی نیست. به تعریف دقیق یک گوشی اقتصادی گوشی هوشمندی است که قیمت آن در مقابل امکاناتی که به کاربر ارائه می دهد، معقول به نظر برسد. این گوشی ها که بیشتر برای انجام کارهای روزمره مورد استفاده قرار می گیرند، معمولا در رده قیمتی زیر 5 میلیون تومان هستند.

در این مقاله از مبیت تلاش کردیم تا به پشت پرده ارزان قیمت بودن گوشی های اقتصادی نفوذ کرده و پرده از راز این گوشی ها برداریم. به علاوه شما را با آنچه که باید در انتخاب بهترین گوشی اقتصادی در نظر داشته باشید، آشنا کردیم. در ادامه با معرفی چند برند خوشنام در این حوزه سعی کردیم که دید شما را با ارائه نمونه های موفق بازار گوشی های اقتصادی محدودتر کرده و تصمیم گیری را برای شما ساده تر کنیم.

زهرا خداکرمی

یک دیجیتال مارکتر فارغ التحصیل نرم افزار که عاشق هوش مصنوعی و حل مسئله و چالش های جدیده!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا