راهنمای خریدلوازم جانبی

بهترین پرینتر (در سال 1402، 2023)

راهنمای انتخاب و خرید بهترین پرینتر

قصد پرینت کردن هر چیزی که داشته باشید، یک چاپگر خانگی ارزان قیمت هم می‌تواند این کار را برایتان انجام دهد. اما دانستن نحوه‌ی انتخاب یک پرینتر خوب، همیشه هم آنقدر که به نظر می‌رسد، کار راحتی نیست. باید بدانید که بهترین پرینتر های اداری دارای چه خصوصیاتی هستند؟ چه ویژگی‌هایی در آن‌ها وجود دارد؟ و یا زمان انتخاب یک چاپگر خانگی ارزان به چه نکاتی باید توجه کرد؟ مخصوصا که امروزه گزینه‌های پرشماری در بازار وجود دارد که دارای انواع و اقسام قابلیت‌های مختلف هستند. چنین تنوع زیادی، می‌تواند انتخاب را برای کاربران سخت کند.

برای کمک به حل و فصل این موضوع، ما در مجله اینترنتی مبیت مگ تصمیم گرفتیم یک راهنمای خرید جامع و کامل برای انتخاب و خرید بهترین پرینتر اداری و یا چاپگر های خانگی ارزان برای شما تهیه و تنظیم کنیم تا راحت‌تر بتوانید گزینه‌های مناسبی که می‌توانید خریداری کنید را مد نظر قرار دهید. به هر حال، مثل خرید هر دستگاه یا محصول دیگری، زمان خرید چاپگر هم باید به یک سری نکات مهم توجه داشته باشید. همچنین، باید بدانید که یک چاپگر خوب، اصولا چه ویژگی‌ها و مشخصاتی دارد. به همین دلیل، یک سری توضیحات ساده درمورد شرایط کلی پرینترها در این مطلب ارائه کرده‌ایم. علاوه بر این، چند گزینه هم به عنوان گزینه‌های اصلی که می‌توانند برای خرید مناسب باشند نیز پیشنهاد داده‌ایم که در ادامه، به آن‌ها خواهیم پرداخت.

نکات قابل توجه در خرید بهترین پرینتر

برای اینکه چاپگر خانگی ارزان یا پرینتر اداری خود را به حداکثر بازدهی آن برسانید، باید به نیازهای خود توجه داشته باشید و همچنین، اطمینان پیدا کنید گزینه‌ای که انتخاب کرده‌اید، می‌تواند برای محیط اداری مد نظرتان نیز کاملا مناسب باشد. در این بخش از مطلب امروز خود، ما به چند نکته‌ی اصلی و مهم که باید زمان خرید یک چاپگر جدید برای منزل یا محیط کار خود مد نظر داشته باشید، می‌پردازیم. پس از آن نیز بهترین پرینتر های اداری و خانگی را به شما معرفی خواهیم کرد.

با بهترین هارد SSD برای لپ تاپ می‌توانید سرعت سیستم خود و انتقال فایل‌هایی که مد نظر دارید را به طور قابل توجهی افزایش دهید.

بودجه

واضح‌ترین و بدیهی‌ترین چیزی که زمان خرید یک چاپگر خانگی ارزان و یا حتی بهترین پرینتر اداری باید مد نظر داشته باشید، قیمت آن و بودجه‌ای است که برای این کار در نظر گرفته‌اید. در این بین، باید توجه داشته باشید که برخی از برندها یا مدل‌ها قیمت زیادی دارند. در حالی که شاید نیازی به پرداخت هزینه‌ی چندان زیادی نداشته باشید که یک پرینتر خانگی یا اداری خوب تهیه کنید. باید بدانید که چه استفاده‌ای از پرینتر خواهید داشت یا قرار است چقدر از آن استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر در کنار پرینت، قصد اسکن یا فاکس کردن هم داشته باشید، باید به یک سری نکات دیگر هم علاوه بر نکات رایج در خرید پرینتر توجه کنید.

همچنین، طبیعتا باید هزینه بیشتری صرف این کار کنید تا یک پرینتر چندکاره خریداری کنید. باید بدانید که هر از گاهی فقط برای مصارف خانگی از پرینتر خود استفاده خواهید کرد یا قصد دارید برای دفتر تجاری خود یک پرینتر تهیه کنید که قرار است چندین بار در طول روز توسط چندین فرد مختلف مورد استفاده قرار گیرد. طبیعتا اگر قرار است استفاده‌ی زیادی از پرینتر داشته باشید، باید یک سری موارد دیگر را هم مد نظر بگیرید یا به یک سری از نکات بیشتر توجه داشته باشید. در این صورت، باید انتظار داشته باشید که هزینه‌ی بیشتری پرداخت کنید. ادامه، به تمامی این موارد اشاره خواهیم کرد.

پرینتر لیزری یا جوهر افشان

بررسی انواع پرینتر

اولین سوالی که تمامی متقاضیان خرید یک پرینتر جدید باید در نظر داشته باشند، یک موضوع کاملا ساده و گاها بدیهی است. یعنی همانطور که اشاره کردیم، متقاضیان باید بدانند که قصد پرینت کردن چه چیزی را دارند. و در چه تیراژی این کار را انجام خواهند داد. یکی از رایج‌ترین روش‌های دسته بندیِ چاپگرها، انجام این کار بر اساس لیزری یا جوهر افشان بودن آن‌هاست. پس می‌توان گفت به طور کلی، پرینترها در یکی از این دو دسته قرار می‌گیرند. پرینترهای جوهر افشان، دارای یک سری کارتریج جوهری هستند. این کارتریج‌ها جوهر مرطوب را روی کاغذ چاپ می‌کنند و جوهرشان هم به سرعت خشک می‌شود. این در حالی است که سازوکار پرینترهای لیزری، کمی متفاوت است. پرینترهای لیزری، از تونر استفاده می‌کنند.

تونر، نوعی گرد جوهر است که برای تسریع فرایند چاپ به کاغذ می‌چسبد. همچنین، در استفاده‌ی بهینه از منابع هم کاربرد قابل توجهی دارد. در این میان، چاپگرهای رنگی هم عمدتا جزو چاپگرهای جوهر افشان طبقه بندی می‌شوند. در حال حاضر این دسته از چاپگرها (چاپگرهای جوهر افشان رنگی) سهم عمده‌ای از بازار چاپگر را به خودشان اختصاص داده‌اند. زیرا می‌توانند تقریبا هر چیزی که کاربران نیاز دارند را چاپ کنند. از مقاله گرفته، تا نمودارهای رنگی پیچیده و عکس و هر چیز دیگری که تصور کنید. اما گران‌تر هم هستند. چاپگرهای خانگی ارزان یا اداری همه کاره‌ای که امروزه در بازار وجود دارد، سرعت بسیار زیادی هم دارند. به شکلی که اغلب، از نظر سرعت چاپ می‌توانند رقیب همتایان لیزری خود باشند. و گاهی اوقات حتی از آن‌ها هم پیشی بگیرند.

بهترین ماوس گیمینگ به شما کمک می‌کند تا از یک ماوس ارگونومیک استفاده کنید که برای استفاده‌ی طولانی مدت زمان بازی کردن، بسیار مناسب است.

کاربرد پرینترهای لیزری و جوهر افشان

علیرغم تمام پیشرفت‌هایی که تمام این سال‌ها در چاپگرهای جوهری به وجود آمده است، اما چاپگرهای لیزری همچنان برای ادارات گزینه‌های بهتری هستند. زیرا بیشتر می‌توان به آن‌ها اطمینان کرد. مخصوصا با توجه به اینکه در ادارات، اکثر موارد چاپی، تک رنگ هستند. در اکثر مواقع، پرینترهای لیزری تک رنگ بسیار مقرون به صرفه هم هستند. می‌توان آن‌ها را با بهای مناسبی تهیه کرد. این در حالی است که همچنان، قادر به چاپ کردن با سرعت مناسب و بالایی هستند و در مقایسه با مدل‌های جوهر افشانِ رنگی، قیمت تمام شده‌ی آن‌ها به ازای هر صفحه نیز کم‌تر درمی‌آید. اما شما باید تصمیم بگیرید که آیا می‌توانید از انعطاف پذیری چاپگرهای جوهرافشان رنگی صرف نظر کنید یا خیر. پرینترهای لیزری رنگی هم یکی دیگر از گزینه‌هایی هستند که می‌توانید در نظر داشته باشید.

اما قیمت تمام شده‌ی چاپ به ازای هر صفحه در این دسته از بهترین پرینتر های اداری معمولا بیشتر از پرینترهای جوهرافشان رنگی است. پس پرینترهای لیزری رنگی را به واسطه‌ی هزینه‌ی بیشتری که دارند، نمی‌توان به عنوان یک چاپگر خانگی ارزان در نظر گرفت. مورد بعدی درمورد چاپگرهای لیزری این است که بازده عالی و بسیار خوبی در صفحه‌های چاپ شده دارند. کارتریج‌های تونر با دوامی که در اختیار دارند، می‌توانند قبل از اینکه نیاز به تعویض پیدا کنند، بین ۳ هزار تا ۲۰ هزار صفحه را چاپ کنند. این در حالی است که کارتریج‌های جوهرافشان به طور میانگین بین ۲ تا ۲ هزار و ۵۰۰ صفحه را چاپ می‌کنند. اگر زیاد چیزی چاپ نمی‌کنید و فقط هرازگاهی از چاپگر خانگی خود استفاده می‌کنید، این موضوع اهمیت کم‌تری برای شما دارد.

اما برای چاپگرهای پرکار یا آن دسته از کسانی که قصد دارند برای اداره یا دفتر خود یک چاپگر خریداری کنند، می‌تواند واقعا تعیین کننده و مهم باشد.

چه کسانی به پرینتر لیزری نیاز دارند و چه کسانی به پرینتر جوهر افشان؟

پرینترهای لیزری بیشتر برای افراد زیر مناسب هستند:

افرادی که حجم زیادی از اسناد و مدارک سیاه و سفید را پرینت می‌گیرند.
نیاز به پرینترهای سریع با ظرفیت پرینت بالا دارند.
نیاز ندارند که تصاویر را با کیفیت بسیار زیادی پرینت بگیرند.
برای دفتر کار، شرکت یا اداره خود یک پرینتر می‌خواهند (پرینترهای لیزری، معمولا بزرگ و سنگین هستند که باعث می‌شود برای مصارف خانگی چندان مناسب نباشند).
به گران‌تر بودن کارتریج‌های تونر نسبت به کارتریج‌های جوهری اهمیت چندان زیادی نمی‌دهند (البته، باید توجه داشته باشید که کارتریج آن‌ها به همان نسبت به قیمت بیشتری دارند، مدت بیشتری هم از کارتریج‌های جوهری دوام می‌آورند).

پرینترهای جوهر افشان نیز بیشتر برای افراد زیر مناسب هستند:

نیاز به پرینت تصاویر باکیفیت دارند (به طور کلی، چاپگرهای جوهرافشان تنوع رنگی بهتری دارند و در ترکیب رنگ‌ها نیز بهتر عمل می کنند).
روی انواع مختلفی از کاغذ پرینت می‌گیرند (چاپگرهای لیزری نمی‌توانند روی کاغذهای حساس به گرما چیزی پرینت کنند. این امر باعث می‌شود انواع کاغذ قابل استفاده در آن‌ها محدودتر و کم‌تر از پرینترهای جوهر افشان باشد).
استفاده‌ی چندان زیادی از پرینتر ندارند (این دسته از پرینترها، آهسته‌تر و کندتر از پرینترهای لیزری هستند. همچنین، سینی کاغذ آن‌ها نیز به اندازه پرینترهای لیزری ظرفیت آنچنان بالایی ندارد).

به وسیله‌ی بهترین مانیتور برای ترید می‌توانید یک نمایشگر بزرگ برای معامله در بازارهای مالی در اختیار داشته باشید که به شما اجازه می‌دهد به تمامی جزئیات چارت‌ها با وضوح بالا کاملا تسلط پیدا کنید.

پرینترهای چند کاره

بسته به نیاز خود، ممکن است بخواهید یک پرینتر چند کاره خریداری کنید. پرینتر چندکاره، پرینتری است که علاوه بر پرینت کردن، قادر به کپی، اسکن کردن و گاهی اوقات، ارسال و دریافت فاکس هم هست. پرینترهای چندکاره هم مانند پرینترهای معمولی، شامل دو دسته‌ی لیزری و جوهرافشان می‌شوند. همچنین، پرینتر همه کاره یا MFP هم به آن‌ها گفته می‌شود. خرید پرینترهای چندکاره برای مصارف خانگی بسیار منطقی است. در واقع، برای اینگونه مصارف، بسیار مناسب هستند. زیرا اولا، برای خرید آن‌ها باید هزینه کم‌تری نسبت به خرید یک پرینترِ جدا و یک اسکنر یا دستگاه کپی جدا بپردازید. و دوما، فضای کم‌تری هم اشغال می‌کنند. بنابراین، می‌توانند گزینه‌های بسیار مناسبی برای آپارتمان‌ها یا فضاهای اداری محدود باشند.

امروزه، استفاده از چاپگرهای چندکاره بسیار رواج پیدا کرده است. زیرا کارایی بسیار زیادی دارند و بسیار هم مقرون به صرفه هستند. بنابراین، اگر به دنبال یک چاپگر خانگی ارزان هستید، پرینترهای چندکاره را هم به عنوان یک گزینه‌ی بسیار خوب و جدی، مد نظر داشته باشید. MFPها اساسا، اسکن کردن اسناد و مدارک مورد نیاز شما و انتقال مستقیم آن‌ها به سیستم‌تان را بسیار تسهیل می‌کنند. این در حالی است که برخی از آن‌ها توانایی فاکس کردن هر آنچه که مد نظر دارید را نیز به شما می‌دهند. احتمال اینکه بخواهید از آن‌ها در ادارات هم استفاده کنید، زیاد است. اما در این صورت حتی با بهترین پرینتر همه کاره‌ی اداری هم استفاده‌ی چندان زیادی از آن نخواهید داشت.

زیرا فکس تا حد زیادی از دنیای تجارت امروزی به جز در چند صنعت انگشت شمار، محو شده است و دیگر کاربردی که در گذشته داشت را ندارد. با این حال، قابلیت اسکن در چاپگرهای چندکاره می‌تواند بسیار کاربردی باشد.

پرینترهای عکس

یک سری چاپگر وجود دارد که فقط یک کار انجام می‌دهند که آن هم چاپ عکس است. یعنی به طور اختصاصی، فقط برای چاپ عکس طراحی و ساخته شده‌اند. بنابراین، در صورتی که به چاپ تصاویر خانوادگی خود یا عکس‌هایی که از لحظات به یاد ماندنی گرفته‌اید بیشتر از چاپ اسناد و مدارک مالی، تحصیلی، شغلی یا موارد دیگر علاقه‌مند هستید، می‌توانید خرید پرینترهایی که به طور تخصصی برای چاپ عکس ساخته شده‌اند را در نظر داشته باشید. البته، طبیعتا آن انعطاف پذیری که پرینترهای چند کاره دارند را نمی‌توانید در پرینترهای مخصوص عکس هم تجربه کنید. اما در عوض، کیفیت بسیار بالایی برای چاپ دارند که پرینترهای چند کاره، نمی‌توانند داشته باشند. با پرینترهای مخصوص عکس، می‌توانید تصاویر واضح و کاملا شفافی را پرینت بگیرید.

بسیاری از چاپگرهایی که فقط برای استفاده اختصاصی جهت چاپ عکس یا کارهای گرافیکی در نظر گرفته شده‌اند، دستگاه‌های کوچکی هستند که می‌توانند عکس‌هایی تا اندازه ۴ در ۶ اینچ را چاپ کنند. البته، مدل‌هایی برای پشتیبانی از فرمت‌های عریض هم وجود دارد که برای چاپ رسانه‌هایی تا عرض ۲۴ اینچ طراحی شده‌اند. نمونه‌های موجود از این دستگاه‌های چاپ تخصصی نیز معمولا گران قیمت‌تر از آن پرینترهای چندکاره‌ای است که برای مصارف عادی به کار برده می‌شوند. به عنوان مثال، هم Cannon و هم Epson مدل‌هایی دارند که در سایز ۸.۵ در ۱۱ اینچ تصاویر را چاپ می‌کنند. این مدل‌ها از پنج یا شش رنگ جوهر استفاده می‌کنند تا تصاویری با دقت رنگ بالا به وجود بیاورند.

در صورتی که هنوز از CD و DVD استفاده می‌کنید، در این مطلب می‌توانید با بهترین لپتاپ با درایو نوری آشنایی پیدا کنید.

سرعت، وضوح و رنگ

کیفیت چاپ پرینتر

قبلا مطرح کردن ادعاهای غیرواقعی از سوی تولید کنندگان پرینتر بسیار راحت‌تر بود. بنابراین، می‌توانستند خیلی راحت درمورد سرعت پرینترهایشان اغراق کنند. خریداران هم به واسطه‌ای این ادعاهای غیرواقعی، انتظاراتشان افزایش پیدا می‌کرد. یا انتظار بازدهی بیشتر از حد توان پرینتر خود از آن پیدا می‌کردند. اما امروزه، این مسئله تغییر پیدا کرده. تقریبا تمامی تولید کنندگان و فروشندگان عمده‌ی پرینتر از مجموعه‌ی استانداردی از تست‌ها برای بررسی بازدهی دستگاه‌های خود استفاده می‌کنند که توسط سازمان بین‌المللی استاندارد (ISO) بررسی می‌شوند، توسعه می‌یابند و مجوز دریافت می‌کنند.

پروتکل‌های تست سازمان بین المللی استاندارد، به واسطه استفاده از یک سری معیارهای مشخص، شرایط کاملا یکسانی برای همه به وجود می‌آورد. امروزه همه ادعاها و رتبه‌بندی‌ها با استفاده از مجموعه‌ای از اسناد و روش‌های آزمایش یکسان انجام می‌شوند. اصلی‌ترین مشخصاتی که مورد بررسی قرار می‌گیرند، شامل مواردی هستند که در ادامه، هر یک از آن‌ها را توضیح خواهیم داد. از معیارهای زیر، می‌توانید برای مقایسه‌ی پرینترهای مختلف با یکدیگر استفاده کنید. اما بدانید که اهمیت آن‌ها برای افراد مختلف متغیر است. زیرا هر کسی نیاز خاص خودش را دارد.

بهترین کارت گرافیک میانرده می‌تواند برای آن دسته از افرادی که بودجه زیادی برای خرید GPU جهت ارتقاء سیستم خود ندارند، گزینه بسیار خوبی باشد.

PPM

PPM مخفف عبارت Paper Per Minute است. به معنی تعداد صفحاتی که یک پرینتر می‌تواند به ازای هر دقیقه چاپ کند. یکی از مشخصاتی که معمولا در بهترین پرینتر های اداری نیز قید می‌شود، PPM است. PPM در واقع، نشان دهنده‌ی سرعت یک پرینتر است. یعنی با چه سرعتی می‌تواند صفحات را چاپ کند. معنی این کلمه، می‌تواند به اندازه کافی، ساده و قابل فهم به نظر برسد. اما پیچیدگی‌های خاص خودش را هم دارد. به عنوان مثال، PPM یک چاپگر خانگی ارزان قیمت در زمان چاپ به صورت سیاه و سفید، از PPM آن در زمان چاپ به صورت رنگی، ممکن است متفاوت باشد. بنابراین بسیاری از سازندگان، در چاپگر های خانگی ارزان و حتی بهترین پرینتر های اداری رنگی، دو PPM متفاوت اعلام می‌کنند. پس چاپگرهای رنگی، معمولا دو PPM دارند.

PPM ضرورتا در چاپگر های خانگی ارزان اهمیت چندان بالایی ندارد. مگر اینکه مطمئن باشید ممکن است تحت یک سری شرایط خاص قرار بگیرید که مجبور شوید در مدت کوتاهی، حجم زیادی پرینت بگیرید. یا حتی شغل‌تان چنین ایجاب کند. برای اینکه یک ایده کلی از این ویژگی داشته باشید، بد نیست که بدانید PPM مناسب برای چاپگر های خانگی ارزان سیاه و سفید به طور متوسط حدود ۱۵ تا ۲۰ صفحه است. در حالی که PPM پرینترهای رنگی همانطور که می‌توانید انتظار داشته باشید، می‌تواند کم‌تر باشد. به عنوان مثال، یک پرینتر رنگی خوب، باید قادر باشد حدود ۱۰ تا ۱۵ صفحه‌ی رنگی به ازای هر دقیقه چاپ کند.

به دنبال بهترین هارد دیسک اکسترنال برای نگهداری از اطلاعات خود در یک فضای امن می‌گردید؟ ما انواع آن‌ها را در لینک مورد نظر به شما معرفی کرده‌ایم.

DPI

DPI مخفف Dots per inch است. یعنی یک پرینتر چند نقطه جوهر می‌تواند روی هر یک اینچ مربع از کاغذ چاپ کند. این ویژگی زمان بررسی دقت یک چاپگر کاربرد پیدا می‌کند. DPI مشخص می‌کند که یک پرینتر در خلق تصاویری با رزلوشون بالا یا پرجزئیات چگونه عمل می‌کند. بنابراین، نشان دهنده‌ی جزئیات و رزولوشن تصاویر چاپ شده به وسیله‌ی چاپگر مورد نظر هم هست. لازم به ذکر است که این معیار، کمی هم قدیمی شده است.

بدین معنی که دیگر به اندازه‌ی قبلا کاربرد ندارد و نمی‌توان چندان به آن استناد کرد. به هر حال، امروزه متدهای پرینت جدیدی روی کار آمده است. همچنین، نرم افزارهایی وجود دارد که می‌توانند حتی رزولوشن تصاویر چاپ شده را نیز بهبود ببخشند. جالب است که این کار، حتی بدون تغییر DPI هم صورت می‌گیرد. بنابراین، صرفا نباید به خاطر DPI نسبت به خرید یک پرینتر تصمیم بگیرید و یا از خرید آن منصرف شوید.

چرخه کار

به انتظارات منطقی که می‌توان از تعداد صفحه‌های چاپ شده‌ی یک پرینتر به ازای هر ماه داشت، چرخه‌ی کار گفته می‌شود. این معیار مشخص می‌کند که پرینتر مورد نظر شما، چند صفحه در ماه می‌تواند چاپ کند. این معیار، معمولا به صورت یک عدد بیان می‌شود. طبیعتا هر فردی تمایل دارد که وقتی از پرینتر خود استفاده می‌کند، تعداد صفحات کم‌تری از چرخه‌ی کار آن که توسط شرکت تولید کننده اعلام شده است، با آن چاپ کند. احتمالا می‌توان انتظار داشت که اگر بیشتر از چرخه‌ی کار از پرینتر خود استفاده کنید، زودتر از آنچه که می‌بایست، دچار فرسودگی شود. یا نیاز به تعمیر پیدا کند.

زیرا به هر حال، هر پرینتر، ظرفیت مشخصی دارد که توسط این معیار اعلام می‌شود. چرخه‌ی کار، برای دفاتر و اداراتِ شلوغی که نیاز به پرینت و چاپ موارد مختلف بسیار زیادی دارند، عدد مهمی می‌تواند باشد. اما برای مصارف خانگی، اهمیت کم‌تری دارد. زیرا در منزل، معمولا یک سری پرینت‌های معمولی انجام می‌شود. حتی ممکن است دفعات استفاده از چاپگر هم چندان زیاد نباشد. بنابراین، اگر به دنبال بهترین پرینتر اداری هستید، باید به این معیار بیشتر توجه داشته باشید. اما اگر یک چاپگر خانگی ارزان نیاز دارید، خیر.

بهترین کیف هارد اکسترنال به شما کمک می‌کند از هارد خود به خوبی در برابر ضربه و دیگر آسیب‌های احتمالی کاملا محافظت کنید.

نوع اتصال

نحوه اتصال انواع پرینتر

امروزه، تقریبا تمامی پرینترها از چاپگر های خانگی ارزان گرفته تا بهترین پرینتر های اداری دارای گزینه‌های اتصالاتی متعدد و مختلفی هستند. از این دست، می‌توانیم به اتصالات Wi-Fi در پرینتر و یا چاپگرهای دارای اتصالات ابری اشاره کنیم. همچنین، ممکن است برای یک سری از پروژه‌های به‌خصوص، سایر انواع ارتباطات کاربردی‌تر باشند. در هر صورت، انواع پرینتر از نظر اتصالات، معمولا شامل موارد زیر می‌شوند.

USB

رایج‌ترین نوع اتصال در پرینترها، معمولا USB است. همچنین از بین انواع آن، USB-A مجددا رایج‌تر از بقیه است. این اتصال به شما اجازه می‌دهد هارد دیسک‌های اکسترنال و یا انواع دستگاه‌های مختلف دیگر را به پرینتر متصل کنید. و سپس از طریق صفحه منوی چاپگر فایل‌های موجود در آن‌ها را به طور مستقیم چاپ کنید. البته، اگر پرینتر شما دارای LCD باشد. به عبارتی، این قابلیت می‌تواند زمانی که امکان استفاده از سیستم کامپیوتر دسکتاپ یا لپتاپ خود را به عنوان یک دستگاه میانجی ندارید، بسیار کاربرد داشته باشد.

دوربین‌ها و سایر دستگاه‌هایی که از استاندارد PictBridge پشتیبانی می‌کنند، می‌توانند این فرآیند را حتی روان‌تر از این هم اجرا کنند. فقط باید توجه داشته باشید که اکثر چاپگر های خانگی ارزان هنوز توانایی پشتیبانی از اتصال USB-C ندارند. البته این موضوع در حال تغییر است. قطعا تعداد بیشتری از پرینترها در آینده‌ی نزدیک از این اتصال استفاده خواهند کرد.

استفاده از بهترین کارت گرافیک برای ماینینگ به شما کمک می‌کند حداکثر تراهشی که می‌توانید استخراج کنید را به دست بیاورید.

اترنت

چاپگرها این امکان را دارند که به پورت‌های اترنت مجهز باشند. بدین ترتیب، می‌توانند به صورت سیمی به اینترنت متصل شوند. با این حال، داده‌های مورد نیاز پرینترها کاملا ساده و ابتدایی است. همچنین، به ندرت پیش می‌آید که اتصال اترنت سیمی برای چاپگر های خانگی ارزان اهمیت یا ضرورت خاصی داشته باشد. در واقع، شاید بتوان گفت که وجود این قابلیت اتصالی، در بهترین پرینتر های اداری اهمیت و کاربرد به مراتب بیشتری دارد.

Wi-Fi

اکثر چاپگر های خانگی حتی در مدل‌های ارزان قیمت نیز به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا بتوانند به طور مستقیم به شبکه Wi-Fi متصل شوند. معمولا زمان راه اندازی اولیه‌ی آن‌ها، اطلاعات مورد نیاز Wi-Fi خود را می‌توانید به آن‌ها معرفی کنید. سپس با این کار، می‌توانید یک نرم‌افزار را روی کامپیوتر، گوشی موبایل یا هر دستگاه دیگری دانلود کنید تا کارهای چاپ را مستقیما به چاپگر ارسال کنید، بدون نیاز به کابل. در واقع انجام این کار، یکی از راحت‌ترین گزینه‌ها برای انجام پروژه‌های خانگی است. پس می‌تواند برای مصارف خانگی هم کاربرد بسیار زیادی داشته باشد. اتصالات Wi-Fi همچنین امکان چاپ از راه دور در دفتر را نیز فراهم می‌کند که اگر در حال کار کردن از منزل خود باشید، می‌تواند بسیار کاربردی و مفید باشد.

Wi-Fi Direct

Wi-Fi Direct یک اتصال همتا به همتا است که ارتباط چندان زیادی هم به شبکه Wi-Fi ندارد. در عوض، یک سیگنال ایمن را مستقیما بین دستگاه و چاپگر برقرار می‌کند. به عنوان مثال، AirPrint شرکت اپل، یک نوع اتصال Wi-Fi Direct است. سایر پلتفرم‌ها نیز به همین ترتیب از فناوری‌های مشابهی استفاده می‌کنند. به طور کلی، می‌توان گفت که Wi-Fi Direct زمانی که نیاز به چاپ هر چیزی به صورت حضوری داشته باشید، یکی از ایمن‌ترین، سریع‌ترین و عالی‌ترین روش‌های اتصال است.

NFC

اتصال NFC یا Near-Field Communication نیز در برخی از مدل‌های پرینتر موجود است. این روش اتصال، به شما اجازه می‌دهد که به سادگی با قرار دادن گوشی یا تبلت خود به محل مشخصی روی بدنه‌ی چاپگر، آن‌ها را به یکدیگر متصل کنید. سپس، هر فایلی که در نظر داشته باشید را می‌توانید چاپ کنید.

پرینت ابری

تعدادی از بهترین پرینتر های اداری که جزو مدل‌های رده بالا و گران قیمت به شمار می‌روند (مخصوصا پرینترهای چندکاره)، اکنون دارای یک سری از ویژگی‌های اینترنت محور هستند که قبلا حتی تصورشان هم سخت بود. این ویژگی‌ها به شما اجازه می‌دهند به تصاویری که در یک سری از وبسایت‌ها (نظیر فیسبوک، فلیکر، دراپ باکس، گوگل درایو و…) ذخیره شده‌اند، دسترسی پیدا کنید. بدین ترتیب، قادر به پرینت از راه دور خواهید بود.

بنابراین، به سادگی می‌توانید به آثار هنرها یا صنایع دستی که می‌توانید چاپ کنید نیز دسترسی داشته باشید. فقط باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر پرینترتان به اینترنت متصل نباشد، نمی‌توانید به خدماتی که اشاره کردیم، دسترسی پیدا کنید و از آن‌ها استفاده نمایید. همچنین، در صورت عدم اتصال به اینترنت قادر به پرینت چیزی از راه دور به وسیله‌ی گوشی، تبلت یا سایر دستگاه‌های خود نیز نخواهید بود.

مادربرد مهم‌ترین قطعه‌ای است که باید در سیستم خود داشته باشید. در مطلب مورد نظر بهترین مادربرد ایسوس که می‌توانید تهیه کنید را به شما معرفی کرده‌ایم.

کارت حافظه جانبی

برخی از پرینترها ممکن است دارای اسلات SD Card یا همان مموری کارت هم باشند. در این صورت، از طریق منوی خود پرینتر می‌توانید به فایل‌های موجود در آن‌ها دسترسی پیدا کنید و به راحتی فایل‌های مد نظر خود را پرینت کنید. این قابلیت معمولا در برخی از پرینترهایی که دارای صفحه‌ی مانیتور هستند، وجود دارد. این قابلیت، مخصوصا برای عکاس‌ها می‌تواند بسیار بیشتر از بقیه کاربردی باشد. بدین ترتیب، می‌توانند مموری کارت دوربین خود را از آن خارج کنند و مستقیما به راحتی آن را وارد پرینتر کنند و هر تصویری که در نظر داشتند را چاپ کنند.

هزینه جوهر

بررسی قیمت جوهر پرینتر

اگر به واسطه‌ی شغل خود یا به هر دلیل دیگری استفاده‌ی زیادی از پرینتر دارید و صفحات پرشماری در طول روز چاپ می‌کنید، هزینه‌ی جوهر یکی از فاکتورهای بزرگ و مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. هزینه جوهر را می‌توانید به ازای تعداد صفحه‌ای که دستگاه‌تان چاپ می‌کند، محاسبه کنید. اما باید دقت کنید که میزان جوهری که دستگاه‌تان استفاده می‌کند، به مدل و نوع طراحی آن نیز بستگی دارد. بنابراین، جوهر مصرفی هر دستگاه می‌تواند متفاوت باشد. صد البته، بستگی به میزان استفاده‌ی شما از پرینتر هم دارد.

توانایی چاپ یا اسکن دورو یا دوطرفه

یکی از ویژگی‌هایی که بسیار در حال رواج پیدا کردن است و ما هم آن را یک مزیت بزرگ برای چاپگر های خانگی ارزان و بهترین پرینتر های اداری می‌دانیم، توانایی چاپ یا اسکن دورو یا همان دوطرفه به صورت خودکار است. یعنی پرینت یا اسکن کردن در هر دو سمتِ صفحه، بدون نیاز به اینکه به صورت دستی صفحه را برگردانید. فرایند چاپ دورو در پرینترها نیز به این صورت است که دستگاه ابتدا یک سمت صفحه را چاپ می‌کند، سپس آن را عقب می‌کشد، ورق می‌زند و سمت دیگر صفحه را نیز چاپ می‌کند.

بسیاری از چاپگرهای چندکاره، که دارای ADF هستند، توانایی اسکن دورو نیز در اختیار دارند. بنابراین، دستگاه‌های چاپگر چند منظوره که فاقد ADF هستند، نمی‌توانند اسکن دورو انجام دهند. و حتما باید خود شما صفحه را ورق بزنید و از سمتِ دیگر آن، روی شیشه‌ی اسکن قرار دهید. اسکن یا چاپ دورو می‌تواند برای برخی از افراد کاربرد بسیار زیادی داشته باشد. مخصوصا برای آن دسته از افرادی که زیاد با صفحه‌های پشت و رو سروکار دارند. یا حتما می‌خواهند چیزی را به صورت دورو چاپ کنند. این موارد زمان پرینت کتاب، جزوه، مقاله و… بیشتر اهمیت دارند.

با استفاده از بهترین مادربرد برای ماینینگ می‌توانید از قدرتمندترین چیپست‌ها و کارت گرافیک‌هایی که برای استخراج بیت کوین ساخته شده‌اند، در سیستم خود استفاده کنید.

معرفی بهترین پرینتر

اکنون که از نکات قابل توجه در خرید بهترین پرینتر اداری و چاپگر خانگی ارزان اطلاع پیدا کردید، قصد داریم شما را با یک سری از پرینترهای برتر بازار که در حال حاضر می‌توانید از فروشگاه اینترنتی مبیت تهیه کنید، آشنا کنیم. زمانی که به دنبال خرید بهترین پرینتر اداری یا چاپگر خانگی ارزان هستید، احتمالا به دنبال مدلی می‌گردید که بتواند تمام نیازهای احتمالی شما را به خوبی برطرف نماید. زیرا خانواده شما ممکن است نیاز به کپی کردن اسناد برای امضا، اسکن عکس‌های قدیمی ظریف یا چاپ مقالات یا گزارش‌های طولانی در یک لحظه داشته باشند.

داشتن قابلیت‌های خوب برای اسکن جهت اطمینان از اینکه می‌توانید کار خود را سریع و کارآمد به صورت دیجیتالی انجام دهید، اهمیت زیادی دارد. پیش از اینکه معرفی بهترین پرینتر های اداری و چاپگر های خانگی ارزان قیمت را شروع کنیم، لازم است که توضیح دهیم لیست امروزمان شامل ۲ پرینتر تک کاره و ۲ پرینتر چند کاره می‌شود تا در هر یک از این دو دسته از هر مدلی که فکر می‌کنید نیاز دارید، بتوانید یک گزینه پیدا کنید. این شما و این هم بهترین پرینتر های اداری و چاپگر های خانگی ارزان قیمت.

پرینتر لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro M102a

بررسی پرینتر LaserJet Pro M102a

مشخصات پرینتر لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro M102a

ابعاد بدنه۳۶۴.۷ × ۲۴۷ × ۱۹۰.۶ میلی متر
وزن بدنه۴.۷ کیلوگرم
کاربریتک کاره (چاپ)
ظرفیت سینی کاغذ۱۵۰ برگ
نوع کاغذ قابل استفادهانواع کاغذ (لیزری، ساده، عکس، کاغذ زبر، کاغذ پوستی)، پاکت نامه، برچسب، مقوا، کارت پستال
سایز کاغذ قابل استفادهA4، A5، A6، و B5 (JIS) با ابعاد ۷۶ × ۱۲۷ تا ۲۱۶ × ۳۵۶ میلی متر
نوان کار ماهیانه۱۰ هزار برگ
سرعت چاپ سیاه و سفید۲۲ برگ در دقیقه
نوع چاپتک رنگ
قابلیت چاپ دو روخیر

اگر به جدیدترین فناوری‌ها و دستاوردهای روز دنیا علاقه‌مند هستید، در مطلب مورد نظر بهترین کامپیوتر بدون کیس را به شما معرفی کرده‌ایم.

نگاهی کلی به پرینتر لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro M102a

اگر به دنبال یک چاپگر خانگی ارزان هستید، مدلی بهتر از پرینتر لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro M102a پیدا نخواهید کرد. این چاپگر از فناوری پرینت لیزری استفاده می‌کند. برای استفاده در محیط منزل، مدرسه، محل کار و یا هر جای دیگر گزینه‌ای کاملا مناسب و کاربردی است که به تمامی نیازهای شما از یک پرینترِ معمولی، پاسخ می‌دهد. نوع چاپ آن تک رنگ است و قادر به چاپ رنگی نیست. اما سرعت بسیار قابل قبولی دارد که به شما اجازه می‌دهد تا ۲۲ برگه در هر دقیقه با استفاده از آن چاپ کنید. توان کار آن به ۱۰ هزار برگ در ماه می‌رسد و از انواع کاغذ از جمله لیزری، ساده، عکس، کاغذ زبر، کاغذ پوستی، پاکت نامه، برچسب، مقوا، کارت پستال در سایزهای A4، A5، A6، و B5 (JIS) با ابعاد ۷۶ × ۱۲۷ تا ۲۱۶ × ۳۵۶ میلی متر نیز پشتیبانی می‌کند.

از طریق رابط USB می‌توانید آن را به سیستم خود متصل کنید. متاسفانه، قابلیت اتصال از طریق وای فای و NFC ندارد و از مموری کارت هم پشتیبانی نمی‌کند. همچنین، برای مصارف اسکن، کپی و فاکس هم قابل استفاده نیست. کارکرد کارتریج مشکی LaserJet Pro M102a طبق اظهار سازندگان این دستگاه، به شما اجازه می‌دهد که ۱۶۰۰ برگه چاپ کنید. طبیعتا پس از این تعداد، جوهر آن کم‌رنگ می‌شود و نیاز به تعویض پیدا می‌کند. برای کنترل فعالیت‌های این پرینتر، دکمه‌های فیزیکی در نظر گرفته شده است. سینی کاغذ آن قادر است ۱۵۰ صفحه را نگه دارد و به واسطه‌ی ابعاد نه چندان بزرگی که دارد، می‌توانید آن را روی میز کامپیوتر یا میز کار خود به راحتی قرار دهید. به طور خلاصه می توان گفت که اچ پی مدل LaserJet Pro M102a یک محصول کارآمد و با کیفیت است.

پرینتر لیزری لکسمارک مدل MS317DN

مشخصات پرینتر لیزری لکسمارک مدل MS317DN
کاربریتک کاره (چاپ)
وزن بدنه۱۴ کیلوگرم
ابعاد بدنه۳۹۹ × ۲۶۳ × ۳۸۲ میلی متر
سایز چاپ A4
ظرفیت سینی کاغذ۲۵۰ برگ
نوع کاغذهای قابل استفادهپاکت نامه، برچسب‌های کاغذی، کاغذ ساده، شفاف (به دفترچه راهنمای موجود در جعبه و برچسب‌های روی بدنه‌ی خود پرینتر مراجعه کنید)
توان کار ماهیانه۵۰ هزار برگ
پردازنده۲ هسته‌ای با فرکانس ۸۰۰ مگاهرتز
رزولوشن چاپ۱۲۰۰ × ۱۲۰۰ dpi
سرعت چاپ سیاه و سفید۳۵ برگ در دقیقه (نوع چاپ تک رنگ)
قابلیت چاپ دو رودارد
قابلیت استفاده به عنوان تلفن، دستگاه کپی، اسکن، فکسندارد
نگاهی کلی به پرینتر لیزری لکسمارک مدل MS317DN

پرینتر لیزری مدل MS317DN محصولی از کمپانی لکسمارک است. این برند، در زمینه‌ی ساخت ماشین آلات چاپ صنعتی بسیار شناخته شده است و از اعتبار بسیار زیادی برخوردار می‌باشد. علیرغم اینکه شاید وزن ۱۴ کیلوگرمی آن کمی زیاد به نظر برسد، اما قابلیت‌های بسیار زیادی دارد. یکی از کاربردی‌ترین قابلیت‌های آن، امکان چاپ دو رو است. همچنین، سرعت چاپ ۳۵ برگ در دقیقه دارد که در نوع خودش، خارق العاده است. همچنین، توان کار ماهانه‌ی آن به ۵۰ هزار برگ می‌رسد. که مجددا قدرتمند بودن این چاپگر خانگی ارزان را به اثبات می‌رساند. دلیل آنکه آن را بهترین پرینتر اداری در نظر می‌گیریم هم دقیقا همین قابلیت‌های کاربردی و جذابی است که می‌تواند ارائه دهد.

با این وجود، نوع چاپ آن تک رنگ است و فقط به صورت سیاه و سفید می‌تواند چاپ کند. همچنین، به عنوان تلفن، دستگاه کپی، اسکنر و فکس نیز قابل استفاده نیست. اما این باعث نمی‌شود که هیچ چیز از ارزش‌های این دستگاه قدرتمند کم شود. این چاپگر یک پردازنده ۲ هسته‌ای هم در اختیار دارد که فرکانس کاری آن به ۸۰۰ مگاهرتز می‌رسد. و می‌تواند تصاویر را با وضوح ۱۲۰۰ × ۱۲۰۰ dpi چاپ کند. این موارد، ویژگی‌هایی هستند که بیشتر و بیشتر ثابت می‌کنند که پرینتر لیزری لکسمارک مدل MS317DN چه دستگاه اداری قدرتمند و ارزشمندی است.

پرینتر لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro M12a

مشخصات پرینتر لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro M12a
کاربریتک کاره (چاپ)
فناوری چاپلیزری
وزن بدنه۵.۲ کیلوگرم
ابعاد بدنه۳۴۹ × ۲۳۸ × ۱۹۶ میلی متر
سایز چاپA4
نوع کاغذ قابل استفادهکاغذ (لیزری، ساده، عکس، زبر، پوسته)، پاکت نامه، برچسب، مقوا، کاغذ شفاف، کارت پستال
سایز کاغذ قابل استفادهکارت پستال، A4، A5، A6، B5 (و همینطور C5، DL، B5 برای پاکت نامه)
توان کار ماهیانه۵ هزار برگ (میزان توصیه شده: ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ برگ)
پردازنده۲۶۶ مگاهرتزی
رزولوشن چاپ۶۰۰ × ۶۰۰ dpi
سرعت چاپ سیاه و سفید۱۸ برگ در دقیقه (نوع چاپ تک رنگ)
قابلیت چاپ دو روندارد
نگاهی کلی به پرینتر لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro M12a

پرینتر لیزری اچ پی مدل Laser Jet Pro M12a یک محصول تک کاره (فقط پرینت) و ساده است. این محصول از طراحی بسیار زیبایی برخوردار است و همچنین، می‌تواند با سرعت بالایی هرآنچه که نیاز دارید را چاپ کند. بدنه‌ی ۵.۲ کیلوگرمی آن باعث شده که وزن نسبتا کمی داشته باشد و با ویژگی‌هایی نظیر توان کار ماهیانه‌ی ۵ هزار برگ (البته، توصیه شده که برای جلوگیری از آسیب دیدگی‌های احتمالی به این دستگاه ماهانه بین ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ برگ با آن چاپ کنید)، رزولوشن چاپ ۶۰۰ × ۶۰۰ dpi، پردازنده ۲۶۶ مگاهرتزی، سرعت چاپ ۱۸ برگ در دقیقه، قابلیت پشتیبانی از تعداد زیادی از کاغذهای مختلف در انواع و اقسام سایزها و اندازه‌ها و سایر ویژگی‌هایی که در بخش مشخصات این محصول قید کرده‌ایم، یکی از بهترین پرینتر های اداری در نظر گرفته شود.

پرینتر لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro M15a

بررسی پرینتر LaserJet Pro M15a

مشخصات پرینتر لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro M15a

ابعاد بدنه۳۷۸ × ۱۹۸ × ۲۲۲ میلی متر
وزن بدنه۴.۹ کیلوگرم
کاربریتک کاره (چاپ)
ظرفیت سینی کاغذ۱۵۰ برگ
نوع کاغذ قابل استفادهانواع کاغذ (لیزری، ساده، عکس، کاغذ زبر، کاغذ پوستی)، پاکت نامه، برچسب، مقوا، کاغذ شفاف، کارت پستال
سایز کاغذ قابل استفادهA4، A5، A6، B5، کارت پستال، پاکت C5، DL، B5
توان کار ماهیانه۸ هزار برگ
سرعت چاپ سیاه و سفید۱۹ برگ در دقیقه
نوع چاپتک رنگ
قابلیت چاپ دو روندارد

طراحان گرافیک و نقاشی‌های دیجیتالی، باید حتما بهترین لپتاپ برای کارهای گرافیکی را بشناسند.

نگاهی کلی به پرینتر لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro M15a

دومین دستگاهی که می‌توانیم به عنوان بهترین پرینتر اداری و چاپگر خانگی ارزان به شما معرفی کنیم، پرینتر LaserJet Pro M15a مجددا از برند معتبر HP است که همانطور که در اسم آن هم قید شده، یک پرینتر لیزری می‌باشد. شباهت‌های زیادی بین این مدل با M102a که قبل از این معرفی کردیم، وجود دارد. با این حال، سرعت چاپ M15a مقداری کم‌تر از M102a است. M15a قادر به چاپ ۱۹ صفحه به ازای هر دقیقه است، در حالی که M102a می‌توانست تا ۲۲ صفحه به ازای هر دقیقه نیز چاپ کند. همچنین، از دیگر تفاوت‌های این دو مدل، می‌توانیم به توان کار ماهیانه آن‌ها اشاره کنیم. جایی که M102a مجددا نسبت به این مدل برتری داشت و می‌توانست ۲ هزار برگه بیشتر از M15a چاپ کند. با این حال، از نظر وزن و ابعاد، هر دوی آن‌ها تقریبا در یک رده قرار دارند.

اگر بخواهیم ادامه‌ی توضیحات خود را فقط به M15a اختصاص دهیم، می‌توانیم بگوییم که رزولوشن چاپ آن به ۶۰۰ × ۶۰۰ dpi می‌رسد. کاربران از این دستگاه فقط می‌توانند به عنوان چاپگر استفاده کنند. توانایی اسکن، کپی و فاکس در آن وجود ندارد. همچنین، فقط از یک روش اتصال پشتیبانی می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد پرینتر را به وسیله‌ی درگاه USB ۲.۰ به سیستم خود متصل کنند. بنابراین، قابلیت اتصال از طریق شبکه‌ی Wi-Fi، NFC و موارد دیگر در آن وجود ندارد. کارکرد کارتریج این دستگاه ۱۲۰۰ صفحه اعلام شده است و صفحه نمایش LCD که معمولا بیشتر در پرینترهای جوهری وجود دارد، در آن به کار برده نشده است. به طور کلی، LaserJet Pro M15a یکی از بهترین چاپگر های خانگی ارزان قیمتی است که می‌توان تهیه کرد.

پرینتر چندکاره لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro MFP M28a

مشخصات پرینتر چندکاره لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro MFP M28a

ابعاد بدنه۳۶۰ × ۱۹۷ × ۲۶۴ میلی متر
وزن بدنه۶.۹ کیلوگرم
کاربریسه کاره (چاپ، اسکن، کپی)
ظرفیت سینی کاغذ۲۵۰ برگ
نوع کاغذ قابل استفادهانواع کاغذ (لیزری، ساده، عکس، کاغذ زبر، کاغذ پوستی)، پاکت نامه، برچسب، مقوا، کاغذ شفاف، کارت پستال
سایز کاغذ قابل استفادهA4، A5، A6، B5، کارت پستال، پاکت C5، DL، B5
سرعت چاپ سیاه و سفید۱۹ برگ در دقیقه
نوع چاپتک رنگ
قابلیت چاپ دو روندارد

اگر قصد دارید ساعت هوشمندی خریداری کنید که بتوانید با آن مکالمه هم انجام دهید، لازم است بهترین ساعت هوشمند سیمکارت خور که می‌توانید تهیه کنید را بشناسید.

نگاهی کلی به پرینتر چندکاره لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro MFP M28a

پرینتر MFP M28a را نمی‌توان یک چاپگر خانگی ارزان در نظر گرفت. اما همچنان، می‌تواند به عنوان بهترین پرینتر اداری در نظر گرفته شود. به‌خصوص، با توجه به اینکه یک دستگاه سه کاره است که علاوه بر کار اصلی خود یعنی چاپ، قادر به انجام اسکن و کپی هم می‌باشد. بدنه‌ی این دستگاه ۶.۹ کلیوگرم وزن دارد. در واقع، سه کاره بودن آن، باعث شده که وزن آن نسبت به دو مدل دیگری که تاکنون معرفی کردیم، حدود ۲ کیلوگرم بیشر باشد. سینی کاغذ آن از هر دو مدل قبلی، ۱۰۰ صفحه بیشتر جا می‌گیرد و می‌تواند ۲۵۰ برگه را نگه دارد. سرعت چاپ MFP M28a به ۱۹ برگ در دقیقه می‌رسد و نوع چاپ آن هم تک رنگ است که فقط اجازه‌ی چاپ به صورت سیاه و سفید به کاربران می‌دهد. با این حال، قابلیت چاپ دو رو در آن وجود ندارد.

نوع کارتریج یا تونر این دستگاه 44A است و کارکرد آن هم به ۱۲۰۰ صفحه می‌رسد. از طریق یک درگاه USB ۲.۰ می‌توانید آن را به سیستم کامپیوتر خود متصل کنید. متاسفانه، قابلیت پشتیبانی از شبکه وای فای و NFC در آن وجود ندارد. با این وجود، همچنان می‌توان آن را یکی از بهترین پرینتر های اداری در لیست امروز خود بدانیم که علاوه بر توانایی کار به عنوان یک چاپکر، قادر به انجام اسکن و کپی هم هست. بنابراین، اگرچه به واسطه‌ی اختلاف قیمت زیادی که با دو مدل قبل دارد که باعث شده نتوانیم آن را یک چاپگر خانگی ارزان قیمت در نظر بگیریم، اما اگر شما یا هر یک از اعضای دیگر خانواده‌تان در کنار پرینت نیاز به کپی و اسکن هم دارید، پرینتر چند کاره اچ پی مدل LaserJet Pro MFP M28a گزینه‌ی بسیار خوبی است.

پرینتر Canon PIXMA MG3620

نگاهی کبی به پرینتر Canon PIXMA MG3620

اگر فقط گاهی اوقات از پرینتر استفاده می‌کنید، Canon PIXMA MG3620 را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این پرینتر، قادر است تمامی اسناد و مدارک یا تصاویری که نیاز دارید را با کیفیت بسیار بالا و خوبی چاپ کند. اما یکی از مشکلاتی که دارد، این است که کارتریج جوهری آن عمر چندان زیادی ندارد و زود به زود نیاز به تعویض پیدا می‌کند. یعنی برخلاف بسیاری از مدل‌های دیگر پرینتر که در این مطلب معرفی شده‌اند، پرینت‌های کم‌تری می‌توان با آن گرفت. با این حال، هزینه‌ی استفاده از آن به ازای هر پرینت، کاملا کم است. زیرا کارتریج‌های جوهری قیمت چندان زیادی ندارند.

بنابراین، استفاده از Canon PIXMA MG3620 هنوز هم کاملا به صرفه و اقتصادی است. موضوع فقط این است که زیاد نیاز به مراقبت و نگهداری دارد. یکی دیگر از مواردی که درمورد پرینتر Canon PIXMA MG3620 باید مد نظر داشته باشید، این است که از کارتریج سه رنگ استفاده می‌کند. به همین دلیل حتی اگر فقط جوهر یکی از آن‌ها به اتمام برسد نیز همچنان باید کل کارتریج را تعویض کنید که باعث هدر رفتن جوهر می‌شود. با این حال، می‌توانید کارتریج‌های XL تهیه کنید که عمر طولانی‌تری دارند.

اما از سایر جنبه‌ها، هیچ ایرادی به Canon PIXMA MG3620 وارد نیست و می‌توان آن را یکی از بهترین پرینترهای قابل خرید در سال ۲۰۲۳ در نظر گرفت. یکی از بزرگ‌ترین دلایلی که باعث شده آن را جزو بهترین پرینترها در نظر بگیریم، قیمت بسیار مناسب و کم آن است. در واقع، خرید این پرینتر به قدری مقرون به صرفه است که حتی با چند بار تعویض کارتریج، باز هم ارزان‌تر از اکثر پرینترهای موجود در این مطلب از آب در می‌آید. علاوه بر این، توسط یکی از معتبرترین و بهترین برندهای دنیا به اسم Canon ساخته شده همه‌ی ما محصولات آن را به خاطر کیفیت بسیار بالا و عمر طولانی که دارند، می‌شناسیم. قیمت بسیار مناسب در کنار اسم یک برند بسیار معتبر به نام Canon باعث شده تا هیچ شکی نسبت به خرید Canon PIXMA MG3620 در دل خود راه ندهید.

پرینتر چندکاره لیزری کانن مدل imageclass MF3010

بررسی پرینتر imageclass MF3010

مشخصات پرینتر چندکاره لیزری کانن مدل imageclass MF3010

ابعاد بدنه۲۵۴ × ۲۷۶ × ۳۷۲ میلی متر
وزن بدنه۸.۲ کیلوگرم
کاربریسه کاره (چاپ، اسکن، کپی)
ظرفیت سینی کاغذ۱۵۰ برگ
نوع کاغذ قابل استفادهکاغذ ساده، کاغذ سنگین، کاغذ باند، برچسب، سند کوچک، پاکت نامه (تا 10 عدد COM10، Monarch، ISO-C5، ISO-B5، DL)
سایز کاغذ قابل استفادهA4، A5، A6، B5، کارت پستال، پاکت C5، DL، B5
سرعت چاپ سیاه و سفید۱۸ برگ در دقیقه
توان کار ماهیانه۸ هزار برگ
نوع چاپتک رنگ
قابلیت چاپ دو روندارد

بهترین سیستم عامل کامپیوتر از جنبه‌های مختلف چیست؟

نگاهی کلی به پرینتر چندکاره لیزری کانن مدل imageclass MF3010

هر سه مدلی که تاکنون در این مطلب به شما معرفی کردیم، به برند HP تعلق داشتند. اما چهارمین مدلی که قصد داریم معرفی کنیم، توسط شرکت معتبر و شناخته شده‌ی Cannon تولید شده است که قطعا همه‌ی شما با نام و آوازه‌ی آن آشنایی کامل دارید. هیچ یک از پرینترهای یک یا چندکاره‌ای که تاکنون معرفی کرده‌ایم، LCD نداشتند. اما Cannon imageclass MF3010 از یک صفحه‌ی LCD هم بهره‌مند است. این ویژگی، باعث می‌شود کنترل بیشتری روی تنظیمات دستگاه داشته باشید. شما از انواع مختلفی از کاغذ نظیر کاغذ ساده، کاغذ سنگین، کاغذ باند، برچسب، سند کوچک، پاکت نامه در سایزهای A4، A5، A6، B5، کارت پستال، پاکت C5، DL، B5 می‌توانید در این چاپگر استفاده کنید. سرعت چاپ آن ۱۸ صفحه در دقیقه است و توان کار ماهانه آن ۸ هزار برگ می‌باشد.

با این حال، توان چاپ دو رو ندارد و فقط تک رنگ (سیاه و سفید) است. درمورد ویژگی‌های اسکن و کپی آن در بخش بعد توضیح خواهیم داد. اما در این بخش، می‌توان اشاره کرد که بهترین پرینتر اداری است که تاکنون در این مطلب معرفی کرده‌ایم. این دستگاه یک انتخاب ایده‌آل برای استفاده در ادارات و شرکت‌ها محسوب می‌شود. اما برای استفاده در منزل، قیمت آن کمی زیاد است. با این حال، اگر قیمت آن چندان برایتان اهمیت ندارد، برای استفاده در منزل هم گزینه‌ی بسیار خوبی است. مخصوصا با توجه به اینکه کیفیت بسیار بالایی دارد و توسط یک برند معتبر به اسم Cannon نیز ساخته شده است. سه کاره بودن آن، باعث می‌شود که برای تمام مصارف خانگی هم کاملا مناسب و ایده‌آل باشد.

اسکن و کپی با پرینتر چندکاره لیزری کانن مدل imageclass MF3010

نوع اسکنر به کار رفته در این دستگاه، تخت و رنگی CIS است. عمق اسکن رنگی آن ۲۴ بیت است که از کیفیت بسیار خوبی برخوردار می‌باشد. همچنین، رزولوشن اپتیکال اسکنر آن به ۶۰۰ × ۶۰۰ و رزولوشن دیجیتال آن نیز به ۹۶۰۰ × ۹۶۰۰ می‌رسد. در ارتباط با کاراییِ بعدی پرینتر چندکاره لیزری کانن مدل imageclass MF3010 نیز می‌توان گفت قابلیت مولتی کاپی یا همان حداکثر تعداد کپی آن در هر بار استفاده به ۹۹ صفحه می‌رسد و از هر تعدادی کم‌تر از آن نیز پشتیبانی می‌کند. سرعت کپی سیاه و سفید آن ۱۸ برگ در هر دقیقه است و رزولوشن کپی آن ۶۰۰ × ۶۰۰ می‌باشد. همچنین، می‌تواند بین ۵۰ تا ۲۰۰ درصد بزرگنمایی داشته باشد. برای اتصال این دستگاه به سیستم خود باید از درگاه USB ۲.۰ استفاده کنید.

جمع بندی

مثل هر دستگاه دیگری، زمان خرید پرینتر هم لازم است به یک سری از موارد توجه داشته باشید. این موارد، بستگی به نیاز شما هم دارند. به این معنی که باید بدانید به عنوان مثال، به پرینتر جوهری نیاز دارید یا یک پرینتر لیزری هم می‌تواند نیاز شما را برطرف کند. یا آیا استفاده‌ی شما فقط به پرینت محدود می‌شود یا قصد اسکن و کپی گرفتن با استفاده از دستگاه خود نیز دارید. همچنین، پرینترها دارای مشخصات بسیار مختلفی هستند. سرعت، وضوح، رنگ، توان کار آن‌ها در ماه نیز با یکدیگر متفاوت است. مهم‌تر از همه، باید بدانید که چقدر بودجه دارید و قصد دارید تا چه حدی برای خرید پرینتر هزینه کنید. تمامی این موارد، نکاتی هستند که در دل متن به طور مفصل درمورد آن‌ها صحبت کردیم.

اگر می‌خواهید برای مغازه خود یک دوربین مدار بسته خوب خریداری کنید، در مطلب مورد نظر می‌توانید با بهترین دوربین مداربسته برای مغازه آشنایی پیدا کنید.

اگر بخواهیم چند مدل پرینتر خوب برای مصارف خانگی و اداری معرفی کنیم، می‌توانیم به ۴ مدل اشاره کنیم. اولین مدل، پرینتر لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro M102a است. این دستگاه، یک گزینه‌ی بسیار عالی به عنوان یک چاپگر خانگی ارزان است که از کیفیت کافی نیز برخوردار می‌باشد. گزینه بعدی که پیشنهاد کردیم، مجددا به برند HP تعلق داشت که این بار مدل LaserJet Pro M15a بود. مدل LaserJet Pro MFP M28a نیز یکی دیگر از گزینه‌هایی است که بهترین پرینتر اداری هم می‌تواند در نظر گرفته شود که یک چاپگر سه کاره با قابلیت پرینت، اسکن و کپی است و همچنین، قیمت بیشتری هم نسبت به دو مدل قبلی دارد. آخرین پیشنهادمان نیز کانن مدل imageclass MF3010 بود که دومین چاپگر سه کاره‌ی لیست امروز ما هم محسوب می‌شود.

عرفان رحیمی صادق

از سال ۹۴ تولید محتوا رو به عنوان سرگرمی شروع کردم و سعی کردم مهارت‌هام رو پله‌پله توسعه بدم. همیشه در حال یادگیری‌ام و زمینه مورد علاقه‌م فناوریه. اما به زمینه‌های دیگه مثل شبکه، گیم، داستان کوتاه، امور مهاجرتی و بازارهای مالی هم سرک کشیدم ;)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا