دانستنی موبایل

چرا اینترنت گوشی شیائومی کار نمیکند (بدون فیلترشکن)

دلیل کار نکردن اینترنت گوشی شیائومی بدون فیلترشکن

در صورتی که نخستین بار است که گوشی شیائومی خریداری می‌کنید، شاید با این معضل روبرو شده باشید که فقط با وای فای می‌توانید اینترنت داشته باشید و دیتای سیم کارت شما اینترنتی ارائه نمی‌دهد. با این مشکل شاید پیش خود فکر کنید که گوشی جدید شما خراب باشد. در صورتی که باید بدانید اینترنت سیم کارت گوشی شیائومی به این علت کار نمی‌کند که ایرادی در قسمت تنظیمات باعث این اختلال شده است. همچنین باید بدانید که این اختلال را می‌توانید به راحتی و با راه‌هایی که در این مقاله گفته شده حل کنید. با ما همراه باشید و این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

گوشی های موبایل به همراه تخفیف های ویژه مبیت را ببینید : قیمت گوشی 

دلیل وارد نشدن به گوگل با اینترنت گوشی شیائومی

چنانچه از کاربران گوشی شیائومی باشید و شاید مشاهده کنید که تمام برنامه‌های گوشی شما کار می‌کند ولی نمی‌توانید وارد گوگل شوید و در آن جستجویی انجام دهید و یا از برنامه‌های گوگل مثل PlayStore استفاده کنید. حال باید دلیل وارد نشدن به گوگل را با اینترنت  گوشی شیائومی پیدا کنیم. جالب است بدانید که اختلال اینترنت شیائومی به دلیل ایرادی است که در APN وجود دارد. در این مقاله از طریق دو راه‌حل که شرح داده شده‌اند، می‌توانید این مشکل را حل کرده و به راحتی از اینترنت گوشی شیائومی استفاده کنید.

راه‌حل 1:

 • به منوی تنظیمات گوشی خود بروید و آن را باز کنید.
 • به قسمتSIM cards & Mobile network بروید و آن را انتخاب کنید.
 • سیم کارتی که مربوط به دیتای گوشی شما می‌شود را انتخاب کنید.
 • به قسمت Access name Points رفته و آن را انتخاب کنید.
  • در انتهای صفحه، علامت + یا New APN را انتخاب کنید.
  • در صورتی که از سیم کارت ایرانسل استفاده می کنید، نام APN را MTN بگذارید.
  • در صورتی که از سیم کارت همراه اول استفاده می کنید، نام APN راMCI بگذارید.
  • در صورتی که از سیم کارت همراه اول استفاده می کنید، نام APN را Rightel بگذارید.
  • در بخش APN هم همین کار را کرده و با توجه به سیم کارت خود اسم، MTN، MCI و یا Rightel را در آنجا بنویسید.
  • حال در انتهای صفحه گزینه More را انتخاب کرده و سپس Save را بزنید.

– توجه داشته باشید که با وجود APN جدید، ولی باز هم APN قدیمی موجود و فعال می‌باشد و تا زمانی که APN جدید را انتخاب نکنید، مشکل قطع بودن اینترنت رفع نخواهد شد.

راه‌حل 2:

شما می‌بایست در این راه بخش مربوط به Proxy و Port را طبق مراحل زیر به صورت Not Set تبدیل کنید تا اختلال قطعی اینترنت شیائومی رفع شود. طبق مراحل زیر به ترتیب پیش بروید.

 • به منوی تنظیمات گوشی خود بروید و آن را باز کنید.
  • حال به قسمت SIM cards & mobile networks بروید و آن را انتخاب کنید.
  • در این مرحله به قسمت Access point names رفته و آن را انتخاب کنید.
  • در بخش مربوط به General سیم کارتی که مربوط به اینترنت می شود را انتخاب کنید.

 

 • بخش‌های مربوط به Proxy و Port را حذف کنید تا در Not Set بدین شکل قرار گیرند.

چرا سایت با اینترنت شیائومی بالا نمی آید؟

برخی اوقات این اتفاق برای گوشی شیائومی پیش می‌آید و حتی بعد از آپدیت و یا فرمت کردن هم می بینیم مشکل برطرف نشده است. اگر این اتفاق افتاد باید با یکی از دو راه‌حل گفته شده APN گوشی خود را تنظیم کنید تا معضل بالا نیامدن سایت در گوشی شیائومی شما رفع شود.

رفع معضل اینترنت گوشی شیائومی

بعضی از افراد بیان کرده‌اند که حتی با انجام راه‌حل های گفته شده باز هم اینترنت گوشی آن‌ها قطع است و وصل نشده است. اما نگران نباشید زیرا راه حل دیگری برای شما داریم. شما می توانید اینترنت رومینگ خود را فعال کنید تا معضل اتصالات اینترنت شیائومی حل شود. باید بدانید که رومینگ و فعال شدن آن در ایران و داخل کشور هزینه‌ای نخواهد داشت، اما فعال کردن آن بعد از خارج شدن از کشور، باعث ایجاد هزینه‌های سنگینی می‌شود. جهت فعال کردن رومینگ گام‌های زیر را انجام دهید:

 • به منوی تنظیمات گوشی خود بروید و آن را باز کنید.
  • به قسمت SIM cards & Mobile networks رفته و آن را انتخاب کنید.
  • اکنون به بخش Advanced setting یا تنظیمات پیشرفته رفته و آن را فشار دهید.
  • حال می‌توانیدData roaming را زده و بعد international roaming را به حالت Always تغییر دهید.

مورد دیگر این است که برخی اوقات اینترنت شیائومی به دلیل شبکه‌ای که آن را انتخاب کرده‌اید، قطع می‌شود. باید بدانید که برترین گزینه شبکه Prefer LTE می باشد. بنابراین در صورتی که اینترنت گوشی شیائومی قطع بود گام‌های زیر را پیموده تا شبکه مورد نظر را به Prefer LTE تبدیل کنید:

 • به منوی تنظیمات گوشی خود بروید و آن را باز کنید.
  • حال گزینه SIM cards & Mobile networks را یافته و آن را انتخاب کنید.
 • سیم کارتی که مربوط به دیتای گوشی شما می‌شود را انتخاب کنید.
  • اکنون گزینه Preferred network type را یافته و بزنید و سپس گزینه Prefer LTE را بزنید و آن را فعال کنید.

علاوه بر این بعضی اوقات کاربر گوشی شیائومی محدودیتی برای مصرف دیتا سیم کارت خود در نظر می‌گیرد و به این خاطر اینترنت قطع می‌شود. مثلا اگر محدودیت تنها مصرف 2 گیگ در شبانه روز باشد، بعد از مصرف 2 گیگ، اینترنت خودکار قطع خواهد شد. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تا این بخش را نیز بررسی کنید.

قطع شدن اینترنت شیائومی به علت محدودیت دیتا سیم کارت

همانطور که گفتیم گاهی دلیل قطعی اینترنت شیائومی به خاطر محدودیت دیتا است. اگر چنین باشد برای حل این اختلال باید تنظیمات دیتا سیم کارت موبایل خود را از روش زیر دوباره تنظیم کنید.

 • به منوی تنظیمات گوشی خود بروید و آن را باز کنید.
  • حال قسمت Connection & sharing را یافته و وارد آن شوید.
  • اکنون گزینه Reset Wi_Fi mobile networks and Bluetooth را انتخاب کنید.
  • در این مرحله Reset setting را انتخاب کنید.

این راه حل هم می‌تواند باگ اینترنت شیائومی و علاوه بر آن ایرادات قطع و وصل شدن اینترنت گوشی شیائومی را رفع کرده و از بین ببرد.

دلیل کار نکردن اینترنت گوشی شیائومی

علاوه بر موارد گفته شده گاهی اوقات اگر آپدیت‌های دستگاه و برنامه‌ها و رابط کاربری را به درستی و به وقت انجام ندهید، اینترنت گوشی شیائومی قطح خواهد شد. بنابراین سعی کنید تا همواره گوشی خود را از لحاظ نرم‌افزاری آپدیت کنید و همچنین این کار را برای برنامه های گوشی خود نیز انجام دهید. برای نمونه اگر برنامه تلگرام شما به کندی کار می‌کرد و یا از نظر شما مشکل داشت، حتما آن به جدید ترین نسخه موجود آپدیت کنید.

علت قطع بودن اینترنت گوشی شیائومی

همچنین باید بدانید که گاهی نیز دلیل قطع شدن اینترنت شیائومی فعال بودن وضعیت ذخیره انرژی یا Battery saver می‌باشد زیرا به علت فعال شدن مصرف کمتر باتری اینترنت را قطع می‌کند. بنابراین اگر از منو کشویی آن را فعال کرده‌اید، پس از شارژ کردن گوشی خود مجددا آن را از این منو غیر فعال کنید تا اینترنت گوشی شما متصل شود.

چرا اینترنت همراه اول گوشی شیائومی متصل نمی‌شود؟

یکی دیگر از دلایل وصل نشدن اینترنت گوشی شیائومی این است که سیم کارت قدیمی خود را در گوشی تازه خریداری شده انداختید. حال اگر با تمام راه‌حل های گفته شده باز هم اینترنت شما متصل نشد می‌بایست با اپراتور همراه اول تماس گرفته و از آن‌ها کمک بخواهید، چرا که در این مواقع مشکل از سیم کارت و اپراتور می‌باشد و از گوشی نیست.

چرا اینترنت ایرانسل گوشی شیائومی متصل نمی‌شود؟

در اغلب موارد ایرادات اینترنت سیم کارت ایرانسل با راه حل اولی که همان تنظیمات APN بود، حل خواهد شد و تنها باید یک APN جدید درست و تنظیم کنید. این راه‌حل برای سیم کارت ایرانسل تضمین ۹۹ درصدی دارد و چنانچه به احتمال خیلی کم این ایراد رفع نشد، با اپراتور ایرانسل تماس گرفته و از آن‌ها کمک بخواهید، چرا که آخرینراه حل برای رفع مشکل اینترنت سیم کارت ایرانسل می‌باشد.

اینترنت گوشی شیائومی را چک کنید

ویژگی و امکانی در بخش تنظیمات گوشی شیائومی موجود است که قادر می‌باشد کیفیت و سرعت اینترنت و همچنین برنامه‌هایی که دچار اختلال می‌باشند را چک کند و مشکل را تشخیص دهد. بنابراین در صورت روبرو شدن با این معضل از مراحل زیر اینترنت گوشی خود را چک کنید:

 • به منوی تنظیمات گوشی خود بروید و آن را باز کنید.
  • حال گزینه SIM cards & Mobile networks را یافته و آن را انتخاب کنید.
  • اکنون به بخش Advanced setting یا تنظیمات پیشرفته رفته و آن را فشار دهید.
  • حال گزینه Mobile network diagnostics را پیدا کنید و آن را انتخاب کنید.
  • اکنون گزینه test nework را فشار دهید.

اگر ایرادی در اینترنت گوشی وجود داشته باشد پس از مدت کوتاهی آن را در انتهای همین صفحه به شما نشان می‌دهد.

جمع‌بندی

در این مطلب به طور کامل به علت کار نکردن اینترنت سیم کارت گوشی شیائومی پرداختیم و علاوه بر آن نیز راه‌حل‌های این مشکل را کامل بیان کردیم. امیدواریم توانسته باشید از این مقاله استفاده لازم را برده باشید. در صورت موثر بودن مطالب این مطلب در قسمت نظرات و پیشنهادات با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

دلیل وارد نشدن به گوگل با اینترنت گوشی شیائومی چیست؟

این ایراد یا به خاطر تنظیمات APN که می بایست یک APN جدید ایجاد کنید و یا به خاطر ایراد مربوط به Port و proxy می بشد که می بایست آن را در وضعیت Not set قرار دهید. این دو راه حل به طور کامل و با تصاویر در مقاله شرح داده شده است.

دلیل قطع شدن اینترنت زمان تماس گرفتن در گوشی شیائومی چیست؟

این اختلال به دلیل بگ نرم افزاری در گوشی شیائومی می باشد. برای رفع اینایراد نیاز است تا تنظیمات دیتا موبایل خود را یک بار ریست کنید. مراحل انجام این راه‌حل در مقاله کامل گفته شده است.

چرا اینترنت همراه اول گوشی شیائومی وصل نمی شود و نحوه حل این مشکل چیست؟

یکی دیگر از دلایل وصل نشدن اینترنت گوشی شیائومی این است که سیم کارت قدیمی خود را در گوشی تازه خریداری شده انداختید. حال اگر با تمام راه‌حل های گفته شده باز هم اینترنت شما متصل نشد می‌بایست با اپراتور همراه اول تماس گرفته و از آن‌ها کمک بخواهید، چرا که در این مواقع مشکل از سیم کارت و اپراتور می‌باشد و از گوشی نیست.

نحوه بررسی عدم کارایی اینترنت گوشی شیائومی چیست؟

ویژگی و امکانی در بخش تنظیمات گوشی شیائومی موجود است که قادر می‌باشد کیفیت و سرعت اینترنت و همچنین برنامه‌هایی که دچار اختلال می‌باشند را چک کند و مشکل را تشخیص دهد. برای این کار به منوی تنظیمات گوشی خود بروید و آن را باز کنید.، سپس وارد SIM cards & Mobile networks شوید و بعد از آن تنظیمات پیشرفته را پیدا و گزینه Mobile network diagnostics را فشار دهید. با این کار سیستم کیفیت اینترنت شما به خوبی چک کرده و نتیجه را گزارش می دهد.

نوشته های مشابه

8 دیدگاه

  1. سلام خدمت شما همراه گرامی ممنون که دیدگاه خود را با ما به اشتراک گذاشتید

 1. سلام ببخشید چرا در گوشی
  Poco m4 pro
  بیشتر فیلتر شکن ها اصلا کار نمی‌کنند
  ولی همون فیلتر شکن در گوشی های سامسونگ به راحتی میارند

  1. سلام خدمت شما همراه گرامی این مشکل مرتبط با اینترنت شما است و ربطی به مدل دستگاه ندارد

  1. سلام خدمت شما همراه گرامی ممنون که دیدگاه خود را با ما به اشتراک گذاشتید

 2. چرا در گوشیهای poco مدل m5 تنظیمات اینترنت سیم کارت ایرانسل باید به روش دستی تنظیم شود و چگونه به اینترنت وصل بشیم

  1. سلام خدمت شما همراه گرامی منظور از تنظیمات اینترنت چیست؟
   بطور کلی در تمامی گوشی ها تنظیمات اینترنت برای تمامی اپراتورها صورت گرفته و نیاز دخالت کاربر نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا